UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський генерал закликав дати Україні «вирішальну» зброю для перемоги над РФ

Він впевнений, що Захід занадто боявся ескалації.

Колишній начальник Генерального штабу Збройних сил Великої Британії Патрік Сандерс вважає, що Захід занадто довго боявся спровокувати президента РФ Владіміра Путіна, тому відтягував надання Україні далекобійного озброєння. Він закликав відкинути занепокоєння з приводу можливого застосування тактичної ядерної зброї і передати Україні «вирішальну» зброю, необхідну для перемоги над Росією.

Сандерс сказав, що розпочата Путіним війна має «майже расовий характер», і додав, що найкращий спосіб покласти край цьому – допомогти Україні створити «неприйнятну загрозу» для Росії, пише The Times.

Читайте також: Україні не потрібні ракети Storm Shadow для операції в Курській області — чиновник адміністрації Байдена

«Наразі ми повинні переконатися, що Україна може перемогти. Це не просто виживання на полі бою – йдеться про створення неприйнятних загроз для Росії, які змусять Путіна переглянути свої дії», – зазначив він.

Генерал зауважив, що союзники переоцінили те, як Росія відреагує на підтримку України. Зокрема він зазначив, що країни утримувалися від рішучої підтримки, яку могли б надати з самого початку, побоюючись того, що росіяни зроблять у відповідь.

Однак, коли досягався поріг «червоних ліній», за якими росіяни обіцяли відреагувати, вони цього не робили», – підкреслив Сандерс.

Читайте також: «Червоних ліній» не існує: американський генерал про прорив ЗСУ у Курській області

Військовий також припустив, що будь-які переговори з Росією про припинення війни будуть лише тимчасовою паузою. За його словами, якщо Путіну дозволити захопити Україну, то це буде рівнозначно капітуляції, яка підірве безпеку для всього євроатлантичного простору і стане заохоченням для диктаторів по всьому світу.

Раніше The Times писали, що США блокують дозвіл від Британії для України використовувати ракети Storm Shadow для ударів по території Росії, адже адміністрація Байдена побоюється ескалації війни. Зазначалося, що Лондон направив Вашингтону запит і досі чекає відповіді. Натомість Білий дім стверджує, що не отримував офіційного запиту на запуск ракет по території РФ.

Читайте також: Як Байден може підтримати наступ України: конгресмен назвав три головні кроки

Чому західні партнери України не дають нам ракети дальністю до 500 км? Чому так бояться, що Київ ударить ними вглиб території Росії?

Про те, чи змінить Захід свою позицію, які аргументи Києва можуть уплинути на наших західних партнерів, — у статті Володимира Кравченка на ZN.UA «Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії».