UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британська розвідка розповіла, як РФ маніпулює громадською думкою завдяки визначенню "іноагентів"

Це все більше ускладнює висловлення будь-якої точки зору, в тому числі незгоди щодо війни, яка відрізняється від офіційної лінії режиму.

Нове опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ) свідчить про те, що влада РФ успішно використовує визначення "іноземного агента" як інструмент маніпулювання громадською думкою. Про це повідомляє Міноборони Британії. 

26 вересня 2023 року ВЦИОМ оприлюднив результати опитування щодо ставлення росіян до людей та організацій, зареєстрованих як "іноземні агенти".

Читайте також: Окупанти готують нових пропагандистів для ТОТ — ЦНС

За даними центру, 61% опитаних заявили, що вважають "іноземних агентів" "зрадниками", які "поширюють брехню" про Росію.

РФ розширила законодавство про іноземних агентів після повномасштабного вторгнення в Україну. Ці заходи значно звужують інформаційний простір всередині Росії, що все більше ускладнює висловлення будь-якої точки зору, в тому числі незгоди щодо війни, яка відрізняється від офіційної лінії.

Читайте також: Atlantic Council викриває абсурдність російської пропаганди про "нацистську Україну"

Раніше повідомлялося, що згідно з результатами серпневого опитування "Левада-центру" серед громадян Росії, щонайменше половина з них бажають припинення бойових дій та початку мирних переговорів між Києвом та Москвою. Водночас, більшість населення держави-агресора не хоче йти на "поступки" Києву.

За продовження війни виступили 38% опитаних, ще 12% не змогли визначитися з відповіддю. Нижчий показник підтримки бойових дій з боку ворога серед його громадян був лише в жовтні 2022 року – після оголошення так званої часткової мобілізації, але потім цифри змінилися.