UA / RU
Підтримати ZN.ua

Bloomberg: Зустріч Сі та Макрона може стати першим кроком на шляху до українського миру

Наприкінці китайський лідер подякував своєму французькому колезі за роз'яснення по низці питань. 

Зустріч лідерів Франції Еммануеля Макрона та Китаю Сі Цзіньпіна проклала шлях для подальшої співпраці для досягнення миру в Україні. Так переговори оцінюють у виданні Bloomberg, посилаючись на інформацію від французьких високопосадовців. 

"Париж і Пекін погодилися підтримати будь-які зусилля з відновлення миру в Україні на основі міжнародного права у спільній заяві, яка не виправдала сподівань президента Франції Еммануеля Макрона щодо його триденного візиту до Китаю", - пише видання.

При цьому у Парижі не очікують, що Пекін повністю змінить сторону, яку підтримує. Та там розповідають, що в кінці перемовин Сі подякував Макрону за роз'яснення низки питань.  

Видання звертає увагу на те, що глава КНР під час своїх публічних виступів утримався від згадки про Владіміра Путіна та його країну. Він обмежився лише 12 пунктами, запропонованими Китаєм для врегулювання ситуації в Україні. У Франції це вважають хорошим сигналом для початку мирних переговорів. 

"Майже п’ять годин, які Макрон і Сі провели разом, справді проклали шлях для подальшої спільної роботи над досягненням миру, вважає високопосадовець Франції", - пише Bloomberg.

Читайте також: Привітно зустрівши Макрона в Китаї Сі Цзіньпін намагався схилити Францію до «протистояння» США — Reuters 

Нагадаємо, Axios пише, що під час перемовин у КНР 6 квітня  президент Франції Еммануель Макрон закликав президента Китаю Сі Цзіньпіна "привести Росію до тями", або хоча б не надсилати їй зброю для війни проти України, яка, до слова, стала головною темою зустрічі. Також вони разом з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйен схиляли китайського лідера зробити довгоочікуваний дзвінок президенту Володимиру Зеленському.

Китай намагається позиціонувати себе як "нейтрального посередника" у війні РФ проти України, незважаючи на розвиток відносин з Росією. Пекін запропонував "мирний план", закликаючи до переговорів. Документ Пекіна розкритикували деякі західні лідери. Більше про позицію Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна "Китайський маджонг".