UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість американців підтримують надання зброї Україні — опитування

Американці вважають, що підтримка Києва дає сигнал Китаю. 

Переважна більшість американців підтримують надання зброї Україні для захисту від агресії Росії і вважають, що така допомога демонструє Китаю та іншим суперникам США бажання захистити американські інтереси та союзників. Про це свідчать результати опитування Reuters/Ipsos.

Дводенне онлайн-опитування, проведення якого завершилося у вівторок, 27 червня, продемонструвало різке зростання у США підтримки надання зброї Україні: 65% респондентів схвалюють поставки озброєнь порівняно з 46% в травневому опитуванні.

Згідно з останнім опитуванням, 81% демократів, 56% республіканців і 57% незалежних респондентів виступають за постачання американської зброї в Україну.

Читайте також: Заколот у РФ посилив заклики «яструбів» у США до збільшення допомоги Україні — The Hill

Ці висновки надають твердішу підтримку політиці президента США Джо Байдена, який робить "все можливе", щоб допомогти Україні звільнити територію, яку Росія захопила у 2014 році і під час повномасштабного вторгнення, яке почалося у 2022 році.

Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор заявив, що це підкріплює рішення американського лідера підтримувати Київ. 

“ Республіканське керівництво Палати представників і Сенату також надихнеться цим”, - додав Тейлор. 

Деякі праві республіканські законодавці виступають проти продовження військової підтримки України з боку США. Адміністрація Байдена схвалила 41 пакет військової допомоги для України на загальну суму понад 40 мільярдів доларів з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Згідно з опитуванням, 76% американців вважають, що надання допомоги Україні демонструє Китаю та іншим суперникам Вашингтона, що Сполучені Штати мають "волю і здатність захищати свої інтереси, союзників і себе”.

Також опитування показало, що більшість американців - 67% і 73% більш схильні підтримати на президентських виборах у США наступного року кандидата, який продовжить військову допомогу Україні, а також кандидата, який підтримує НАТО.

Читайте також: Боєприпаси, ракети і бронетехніка: Пентагон оголосив про нову допомогу Україні

Онлайн-опитування Reuters/Ipsos проводилося по всій країні, в ньому взяли участь 1004 повнолітніх респонденти, в тому числі 400 демократів і 383 республіканці. Інтервал достовірності — міра точності, становив близько 4 відсоткових пункти в обох напрямках.