UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден застерігає Конгрес від політичних ігор в голосуванні за допомогу Україні та Ізраїлю: "Це явний глухий кут"

Він наголосив, що у США існує "тверда двопартійна підтримка" того факту, що це відповідає інтересам національної безпеки країни. 

Президент США Джо Байден закликав Конгрес не робити питання військової допомоги Україні та Ізраїлю, яке належить до питань нацбезпеки Штатів, предметом політичних торгів. У його заяві, яку опублікувала пресслужба адміністрації Білого дому, він наголосив, що це приведе всіх у глухий кут. 

"Політизація інтересів національної безпеки США – це явний глухий кут, – сказано в заяві. - Вимагання компенсацій для задоволення основних потреб національної безпеки Сполучених Штатів, таких як підтримка Ізраїлю та захист України від звірств і російського імперіалізму, було б розривом із нормальним двопартійним процесом і могло б мати руйнівні наслідки для нашої безпеки та союзів у наступні роки". 

Слід наголосити, що цю заяву у Білому домі опублікували вже після того, як новообраний спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що голосування за виділення допомоги Києву та Єрусалиму будуть проходити окремо. Таким чином він намагається "компенсувати" ухвалення відповідних рішень поступками вимогам деяких республіканців. 

У заяві Байдена на сайті Білого дому також сказано, що у США існує "тверда двопартійна підтримка" того факту, що допомога і Україні, і цивільному населенню Сектору Гази відповідає інтересам національної безпеки держави. Також президент наголошує, що вважає неприйнятними політичні ігри, які поставили б під сумнів фінансування самооборони Ізраїлю, який є "одним з найближчих союзників" США. 

"У прямих інтересах нашої національної безпеки допомогти Україні захистити суверенітет від жахливих злочинів, які скоюють російські війська проти тисяч невинних цивільних, включно з нападами на них із застосуванням іранської зброї, - йдеться у заяві також про допомогу Україні. - Ці звірства містять огидне використання зґвалтувань як зброї, а також викрадення і примусову депортацію тисяч українських дітей". 

Читайте також: Лідер меншості у Сенаті наполягає на продовженні допомоги Україні

Нагадаємо, 30 вересня Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт про тимчасовий бюджет для уряду на 45 днів на тлі потенційного шатдауну. Втім, документ не включає додаткового фінансування для допомоги Україні.

Як наслідок, зараз адміністрація Джо Байдена попросила у Конгресу 106 мільярдів доларів екстрених витрат для України, Ізраїлю та іншої іноземної допомоги. Там сподіваються, що пакетна угода допоможе отримати повну суму, з якої для нашої країни коштів, а саме 61,4 мільярда доларів, повинно вистачити на рік фінансування. Йдеться про щонайменше 45 мільярдів доларів на військові потреби та 16 мільярдів - на економічну та гуманітарну допомогу.