UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арахамія розповів, проти чого в законопроєкті про мобілізацію виступив профільний комітет

За словами депутата, в першій версії проєкту було багато спірних положень.

У Верховній Раді напередодні вирішили повернути законопроєкт про мобілізацію Кабінету міністрів України на доопрацювання. Член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія у ефірі телемарафону назвав кілька норм документу, з якими не погодилися народні депутати під час розгляду.

Він зазначив, що в першій версії проєкту закону було “немало” проблем, згадавши, зокрема, про заяву уповноваженого ВР з прав людини Дмитра Лубінця щодо наявності положень, які суперечать Конституції

Усі політичні партії підтримали потребу продовження мобілізації, але вона має проходити “належним чином”. За словами Арахамії, запропонований у відкликаній редакції документу спосіб мобілізації не влаштував багато політсил. Той формат, як зазначається, “не має підтримки ані в суспільстві, ані в парламенті”.

Читайте також: Верховна Рада поки не має достатньо голосів для прийняття Закону про мобілізацію в першому читанні

Кабмін зараз може напрацювати нове рішення з урахуванням пропозицій та рекомендацій, наданих парламентарями впродовж п’яти днів обговорень.

Представник профільного комітету зазначив, що було багато пропозицій щодо внесення змін у законопроєкт. Він назвав деякі з норм, проти яких виступили депутати.

“Наприклад, питання мобілізації транспорту у ФОПів. Ми сказали, що такого не може бути. Ми сказали про інвалідів, що ми не допустимо того, щоб інваліди ІІІ групи могли йти до призову, тому що там багато людей, які не мають одного з органів чи хворі на туберкульоз. Навіщо це в армії? Там, насправді, дуже багато питань. Питання стосовно повістки по електронній пошті. Взагалі не можна навіть обговорювати, яким чином. Надіславши повістку, потім починається кримінальна відповідальність за ухиляння, хоча людина може просто не мати такого доступу. Тобто таких питань дуже-дуже багато”, — розповів Арахамія.

Читайте також: У антикорупційному комітеті розповіли, що треба змінити в законопроєкті про мобілізацію

Він уточнив, що в комітеті пропрацювали кожне спірне питання та висловили свої зауваження. Парламентарі прагнуть отримати від уряду законопроєкт, який “не буде так турбувати суспільство”, але виконуватиме завдання подальшої мобілізації.

За словами Арахамії, правила мобілізації треба змінювати, “але змінювати їх так, щоб були дотримані і права людини, і всі інші чинні закони, які зараз працюють в Україні”.

Раніше народна депутатка та заступниця голови комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла опублікувала список змін, які за результатами обговорення можуть внести у відкликаний урядом законопроєкт про мобілізацію.