UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аналітик пояснив, навіщо Росія етапує кримських політв’язнів у віддалені регіони країни

Зокрема для родин ув’язнених це є серйозним викликом.

Попри норми Міжнародного гуманітарного права Росія етапує політв’язнів із окупованого Криму у Башкортостан, Північний Кавказ, Приуралля, Челябінську область та Краснодарський край.

Про це розповів аналітик ГО «КримSOS» Євгеній Ярошенко у Медіацентрі Україна. Він зауважив, що за нормами міжнародного права, навіть якщо людина скоїла злочин, то її мають судити на окупованій території і там же вона має відбувати покарання.

Читайте також: Росіяни увірвалися у будинки двох кримських татар, одного з них затримали

«Але у випадку з Кримом Росія ігнорує всі норми та вивозить ув’язнених у віддалені регіони країни. Наприклад, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял наприкінці минулого року був відправлений до колонії у місто Мінусинськ у Красноярському краї», – зазначив він.

Місто Мінусинськ у Красноярському краї РФ / скриншот ZN.UA

За його словами, для сімей ув’язнених це є серйозним викликом, оскільки відвідування рідних в таких регіонах коштує дорого та займає багато часу. Окрім того, зауважив правозахисник, це є також і викликом в питанні оплати послуг адвоката, оскільки не всі в Криму, в міру фінансових обмежень і зайнятості іншими політичними справами, мають змогу їздити у віддалені регіони РФ, щоб відвідувати своїх клієнтів. Тому, додав він, родини змушені шукати правозахисників уже на нових місцях.

Читайте також: Московський суд заочно арештував Джамалу за допис про звірства росіян у Бучі

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України засудило примусове етапування з тимчасово окупованого Криму в Росію для відбування покарання незаконно засуджених українців.

В українському відомстві зазначили, що в Криму з моменту тимчасової окупації Росія розгорнула цілеспрямовану репресивну кампанію, метою якої стало викорінення будь-яких форм нелояльності. Зокрема однією з головних жертв репресій став корінний народ Криму – кримські татари, сотні з яких зазнали різних форм переслідувань за етнічним, політичним, релігійним підґрунтям.

Читайте також: Не повідомила ФСБ про переписку: на 25-річну кримську татарку росіяни відкрили справу

У МЗС закликали міжнародну спільноту продовжувати тиснути на Росію з метою негайного звільнення усіх українців, незаконно ув’язнених російською окупаційною адміністрацією в Криму, та запровадити нові санкційні обмеження щодо посадовців, які причетні до переслідувань громадян України.

Зокрема Нарімана Джелялова і ще чотирьом кримських татар російські окупанти звинуватили у пошкодженні газопроводу в селі Перевальне між Ялтою і Сімферополем.