UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адміністрація Трампа може запропонувати "балтійський варіант" для України – політолог

Аналітик вказує, що Трамп, імовірно, не погодиться на умови Путіна.

Команда новообраного президента США Дональда Трампа розглядає можливість "балтійського варіанта" для територій України, які тимчасово знаходяться в російській окупації.

Таку думку висловив американський політолог Адріан Каратницький, слова якого цитує "Укрінформ".

Читайте також: У МЗС України заперечили, що заздалегідь знали про розмову Трампа і Путіна

Він зазначив, що адміністрація Трампа може прагнути до припинення вогню та завершення війни між Україною та Росією, а сторони мають прийняти фактичний територіальний поділ без офіційного визнання анексії українських земель Росією. Такий підхід нагадує політику США щодо країн Балтії під час їхньої окупації Радянським Союзом з 1940 до 1991 року, коли Сполучені Штати відмовлялися визнавати ці території частиною СРСР.

"Адміністрація може наполягати на продовженні санкцій проти Росії, водночас відстрочивши членство України в НАТО на тривалий термін, можливо, на 20 років", – зазначив Каратницький.

Експерт також вважає, що Трамп, ймовірно, не погодиться на ключові вимоги російського диктатора Владіміра Путіна, зокрема на "демілітаризацію України". На його думку, Трамп не готовий поступитися своєю репутацією сильного лідера, який диктує умови, і прагне зберегти підтримку серед своїх прихильників.

Читайте також: Жоден із мирних сценаріїв Дональда Трампа не має під собою жодного підґрунтя – ЦПД

Однак політолог застерігає, що в команді Трампа недооцінюють важливість української громадської думки: будь-які домовленості мають бути прийнятними для населення України. З іншого боку, Каратницький відзначив можливість тиску на Москву через російські активи в Європі. За його словами, Трамп може спробувати використати ці ресурси на користь України, спрямовуючи їх на закупівлю американського озброєння.

На думку Каратницького, капітуляція України не є варіантом для Трампа, адже це рішення зустріло б опір з боку європейських союзників. "Вимога капітуляції означала б загрозу стабільності в Європі, оскільки дозволяла б змінювати кордони військовим шляхом", – підкреслив він.

Політолог зауважив, що Трамп, ймовірно, намагатиметься уникнути кризи у відносинах між США та Європою, оскільки у Вашингтоні потребують союзників у протистоянні Китаю та іншим загрозам із боку авторитарних режимів.

Читайте також: Сьогодні Стармер і Макрон обговорять підтримку України на тлі перемоги Трампа на виборах у США

Нагадаємо, напередодні радник Трампа Браян Ланза розповів, що адміністрація новообраного президента США звернеться до Володимира Зеленського з проханням представити свою версію "реалістичного бачення миру". Водночас він заявив, що повернення Криму є нереалістичним і "не є метою Сполучених Штатів".

Згодом представник перехідної адміністрації Трампа вийшов із заявою, що Ланза, який окреслив деякі потенційні контури підтримуваного США мирного плану в Україні, не виступав від імені президента.