UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аби виграти війну потрібно не бруківку класти, а створити власну Організацію Тодта – Касьянов

Зокрема, комерційні компанії мали б працювати над оборонними конструкціями, а не над покращенням бруківки.

Аби виграти війну поти РФ, потрібно ресурси, які зараз витрачають на будівництво нових бізнес-центрів та перекладання тротуарної плитки, спрямувати на зведення оборонних укріплень, зазначив автор ZN.UA Юрій Касьянов. Як приклад він навів діяльність Організації Тодта. Остання хоч і працювала на нацистську Німеччину у Другій світовій війні, але її досвідом користувалися й країни антигітлерівської коаліції, і зараз так діє РФ.

«Як зробити так, щоб і вовки були ситі, і вівці цілі?.. Як нам виграти війну і прогодувати всю цю зграю "бізнесменів", які присмокталися до бюджету через усілякі там прозоро, непрозоро, будівництво доріг, переукладання бруківки, «відновлення інфраструктури»?.. Відповідь є – Організація Тодта», – зазначив Касьянов у Facebook.

Він пояснив, що Фріц Тодт був талановитим інженером і управлінцем, рейхсміністром озброєнь, будував автобани в нацистській Німеччині, і керував найбільшою у світі військово-будівельною організацією. Зокрема, 1938 року Адольф Гітлер доручив Тодту звести так званий Західний вал – величезну оборонну споруду від Люксембургу на півночі до Швейцарії на півдні. Тоді до будівництва цієї оборонної споруди залучили близько 1000 комерційних компаній, об’єднавши їх у 22 будівельні управління. Так виникла Організація Тодта.

Читайте також: Експерт Касьянов перерахував, з яких типів дронів повинен складатися арсенал ЗСУ

Касьянов розповів, що на будівництві Західного валу, який отримав назву Лінія Зігфріда, цивільний персонал працював без вихідних і святкових днів. Цементна промисловість працювала вдень і вночі, постачаючи більш ніж половину своєї продукції на потреби будівництва. Залізниця доставляла на будівництво до 9000 вагонів будматеріалів щодня. Було побудовано 22000 залізобетонних бункерів, не рахуючи інших споруд.

У різний час в Організації Тодта працювали понад 500 тисяч людей. Це були як вільні люди, так і в’язні концтаборів чи остарбайтери. 

«Організація Тодта завжди була на другій лінії Вермахту – будувала лінії оборони, наводила мости, займалася капітальним будівництвом. Тисячі дотів, дзотів, бліндажів, захищених складів, мільйони кілометрів траншей, обшитих дошками, з вогневими точками, системами відкачування води, укриття для підводних човнів, місця пуску балістичних і крилатих ракет (ФАУ-1 і ФАУ-2) побудувала Організація Тодта», – пише Касьянов.

Він наголосив, що німецький досвід створення військово-будівельних організацій використовували й союзники з антигітлерівської коаліції. Зокрема, у багатьох країнах працювали і досі працюють військово-будівельні частини. Водночас Касьянов підкреслив, що сьогодні Росія активно використовує ресурси комерційних будівельних організацій, вибудовуючи бетонні лінії оборони, підземні місця розташування особового складу, підземні штаби, лазні, склади... 

Читайте також: Сергій Касьянов, голова ради директорів KSG Agro: "Сьогодні основний інструмент наших опонентів — брехня, а ми хочемо, щоб усі знали правду про те, що відбувається"

«Десятки тисяч професійних будівельників, тисячі одиниць будівельної техніки працюють на ворога. А наші будівельники перекладають асфальт і тротуарну плитку в глибокому тилу, зводять бізнес-центри і житлові комплекси. Для кого все це будується, тоді як наші бійці перебувають на передовій у нестерпних умовах напівзруйнованих окопів, ховаються в земляні нори і гинуть, бо немає елементарних бетонних укріплень?.. Хто винен? І де наш Тодт?..», – підсумував Касьянов.

Раніше Касьянов висловив думку, що нашій владі треба створити окреме міністерство оборонної промисловості. Зокрема, він розповів про відповідний досвід Великої Британії та вказав на недоліки, що існують в Україні.