UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заблокований у Конгресі пакет допомоги є «абсолютно життєво необхідним» для України – Блінкен

Держсекретар США заявив, що ситуації радіють у Москві, Тегерані та Пекіні

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що пакет допомоги на 110 млрд доларів, який з шостого грудня заблокований у Сенаті Конгресу США через суперечки між республіканцями та Білим домом щодо міграційної та прикордонної політики, є «абсолютно життєво необхідним» для України. 

«З точки зору того, що це [неухвалення пакету допомоги] означатиме для України, що це означатиме для Ізраїлю, що це означатиме для наших зусиль бути конкурентоспроможними в Індо-Тихоокеанському регіоні. Я думаю, що єдині люди, які будуть раді, якщо додатковий бюджетний запит не буде проголосований і затверджений Конгресом, сидять у Москві, Тегерані і Пекіні. Для України це абсолютно життєво необхідно, тому що вони досягли значного прогресу за останній рік у відсічі російської агресії та повернули понад 50% території. Ця територія була захоплена в лютому 2022 року, але зараз вони ведуть запеклі бої на південному сході, і у нас закінчується фінансування для них», – сказав Блінкен у інтерв'ю на каналі CNN 11 грудня. 

Читайте також: Politico: У Зеленського лишився останній шанс переконати Сенат схвалити допомогу для України

За словами держсекретаря, 90% виділених коштів у сфері безпеки на допомогу Україні, фактично інвестувалися у Сполучених Штатах – в американські компанії. 

«Настав час дійсно активізуватися, тому що якщо ми цього не зробимо, ми знаємо, що станеться, Путін зможе безкарно просуватися вперед, і ми знаємо, що він не зупиниться на Україні, і він цілком може напасти на країну НАТО, що змусить нас виконувати наші зобов'язання перед нашими союзниками по НАТО», – заявив Блінкен.

На запитання ведучого, чому адміністрація президента Джо Байдена не погоджується на посилення захисту кордонів, якого вимагають республіканці, що «також є питанням національної безпеки», Блінкен відповів, адміністрація виділила вісім днів на те, щоб президент вніс на розгляд Конгресу «перший законопроект про імміграційну реформу». 

«На жаль, Конгрес не відреагував на цей запит про виділення додаткових коштів у розмірі шести мільярдів доларів на посилення безпеки кордонів, в тому числі на збільшення кількості людей і агентів на кордоні. Тож я знаю, що це значною мірою є частиною дискусії, і президент повністю готовий до неї. Готовий до співпраці», – відповів Блінкен. 

Читайте також: Конгресмен розповів, чому деякі республіканці не підтримують допомогу Україні

Нагадаємо, 10 грудня провідний переговірник від Демократичної партії сенатор Кріс Мерфі заявив, «якщо республіканці не стануть розсудливими у наступні 24-48 годин, Росія пройде маршем по Україні, Китаю буде дано зелене світло для вторгнення на Тайвань».

Демократи і адміністрація Байдена вже кілька тижнів попереджають, що затримка запиту президента про виділення коштів на надзвичайні заходи, які включають військову підтримку Ізраїля, України, Тайваню, а також пропозиції щодо безпеки кордонів, грає на руку супротивникам США. 

Читайте також: Напередодні канікул у Білому домі пообіцяли посилити роботу з республіканцями щодо допомоги Україні

Підтримка України з боку США стала заручником численних розбіжностей між республіканцями та адміністрацією президента Байдена та в межах самої Республіканської партії, яка зараз переживає особливо гостру кризу ідентичності на тлі президентських виборів у 2024 році. Директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук розбиралася «Чи вірять США в перемогу України і що планує Байден?» – читайте на ZN.UA.