UA / RU
Підтримати ZN.ua

Високопоставлений представник Пентагону здійснив візит на Тайвань — Reuters

Міністерство оборони Тайваню і Пентагон відмовилися коментувати поїздку.

Високопоставлений представник Пентагону у справах Китаю, заступник помічника міністра оборони США Майкл Чейз прибув на Тайвань, розпочавши візит, який може загострити напруженість у відносинах між Пекіном і Вашингтоном. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.

Міністерство оборони Тайваню і Пентагон відмовилися коментувати цю поїздку.

«У нас немає коментарів щодо конкретних операцій, але я хотів би підкреслити, що наша підтримка Тайваню і оборонні відносини з ним залишаються спрямованими проти нинішньої загрози, яку становить КНР», - заявив представник Пентагону.

Джерела не надали жодних подробиць про поїздку Чейза і говорили з Reuters на умовах анонімності.

Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-ченг заявляв, що він «не дуже впевнений» у тому, що ця поїздка відбудеться.

Відповідаючи на запитання, чи приїде Чейз, Чіу зазначив, що «ті, хто прихильно ставиться» до острова, «є дуже бажаними гостями».

«Я не буду пояснювати деталі. Я не буду пояснювати, поки не отримаю офіційного повідомлення», - додав він.

Чейз стане найбільш високопоставленим представником оборонного відомства США, який відвідав Тайвань з 2019 року. Пандемія COVID-19 вплинула на поїздки американських урядовців.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, неодноразово вимагав, щоб іноземні чиновники не відвідували острів.

Китай і США беруть участь у запеклій суперечці щодо збиття американськими військовими того, що вони назвали китайським шпигунським аеростатом біля узбережжя Південної Кароліни цього місяця. Виступаючи в Пекіні, речник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь повторив, що уряд країни рішуче виступає проти офіційної взаємодії і військових зв'язків між США і Тайванем.

У серпні минулого року Китай провів військові навчання поблизу Тайваню, щоб висловити своє невдоволення у зв'язку з візитом на острів тодішнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі.

Хоча Сполучені Штати, як і більшість країн, не мають офіційних дипломатичних зв'язків з Тайванем, вони є найважливішим постачальником зброї для острова, і обидві країни мають тісні відносини у сфері безпеки.

У 2020 році адмірал ВМС США, який контролює військову розвідку Штатів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, здійснив неоголошений візит на Тайвань.

Крім того, двопартійна делегація США планує візит на острів цими вихідними, щоб зміцнити зв'язки між Кремнієвою долиною і напівпровідниковою промисловістю Тайваню, згідно із заявою представника комітету з питань Китаю Палати представників Конгресу США Ро Ханна.

Читайте також: Китай запровадив санкції проти оборонних компаній США через продаж зброї Тайваню

Раніше повідомлялося, що поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати роблять більше, ніж просто підтримують свого союзника. Вони аналізують уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки. На думку генерала, до потенційного конфлікту залишилося менше часу, ніж вважають інші високопоставлені американські чиновники в оборонному відомстві.

Владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».