UA / RU
Підтримати ZN.ua

У звіті Пентагону зазначається, що американський оборонпром «не має достатнього потенціалу» – POLITICO

Американські компанії не можуть виробляти зброю достатньо швидко, щоб задовольнити світовий попит

У проекті першої в історії Національної оборонно-промислової стратегії США йдеться про те, що американські компанії не можуть виробляти зброю достатньо швидко, щоб задовольнити існуючий світовий попит (в тому числі в Україні) та на тлі можливого конфлікту з Китаєм. Стратегію найближчими тижнями має оприлюднити начальник відділу закупівель Пентагону Вільям Лаплант – вона має стати всебічним поглядом на те, що потрібно для того, щоб використовувати досвід малих технологічних фірм, водночас фінансуючи і підтримуючи традиційні збройні компанії.

У нинішньому вигляді оборонно-промислова база США «не має достатнього потенціалу, можливостей, оперативності та стійкості, необхідних для швидкого і масштабного задоволення всього спектру потреб військового виробництва», – йдеться в чорновому варіанті звіту, який потрапив у розпорядження видання POLITICO.

У документі, датованому 27 листопада, додається, що «не менш важливо, що традиційні оборонні підрядники будуть змушені реагувати на сучасний конфлікт зі швидкістю, масштабом і гнучкістю, необхідними для задоволення динамічних вимог великого сучасного конфлікту».

Читайте також: У Пентагоні відреагували на повідомлення про скорочення поставок снарядів в Україну

У звіті зазначається, що Америка створює найкращу зброю в світі, але не може виробляти її достатньо швидко.

«Ця невідповідність становить зростаючий стратегічний ризик, оскільки Сполучені Штати стикаються з імперативами підтримки активних бойових дій ... одночасно стримуючи більшу і технічно більш досконалу загрозу, що насувається в Індо-Тихоокеанському регіоні», – йдеться в звіті.

Виступаючи на Рейганівському форумі національної оборони у Каліфорнії, Лаплант заявив, що стратегія буде реалізовуватися як «партнерство» з промисловістю. Для того, щоб підприємства могли розширювати виробничі потужності, їм потрібно, щоб Міністерство оборони чітко визначило свої майбутні потреби в закупівлях, щоб вони могли інвестувати в нові заводи і науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи.

«По-перше, ми, уряд, повинні показати, що ми віддані своїй справі, і що ми будемо робити це постійно, отримуючи фінансування. Ми повинні вести спільні розмови про те, що ви збираєтесь вкласти в [будівництво] і що потім вкладе уряд», – сказав Лаплант.

Читайте також: WP: Пентагон отримує від грецького постачальника нафтопродукти з російської нафти

Деякі з тих, хто бачив проект звіту, розчаровані тим, що, на їхню думку, в ньому бракує жорстких рекомендацій. Один радник з питань оборонної промисловості назвав його «непереконливим», сказавши, що він не зосереджується на довгострокових рішеннях проблем ланцюгів постачання, які є проблемою для оборонної промисловості.

У звіті зазначається, що після холодної війни американська оборонна промисловість скоротилася через злиття компаній, а Китай за останні 30 років перетворився на «глобальний промисловий центр» у суднобудуванні, видобутку критично важливих корисних копалин і мікроелектроніці. Промисловість Китаю «значно перевищує потенціал не лише Сполучених Штатів, але й сукупний обсяг виробництва наших ключових європейських та азійських союзників».

У документі йдеться, що США мають визнати, що «не всі відповіді знаходяться вдома»: «Ми повинні заохочувати учасників усіх типів: великих і малих, вітчизняних та іноземних, а також тих, хто раніше не мав відношення до Міністерства оборони чи оборонного виробництва».

«Нація повинна згуртуватися заради спільної оборони… Цей заклик до дій може здатися великою ціною, але наслідки бездіяльності або невдачі набагато більші», – підсумовується у звіті. 

Читайте також: Китай та РФ допомагають КНДР розширювати військовий потенціал, дозволяючи ухилятися від санкцій ООН — глава Пентагону

Нагадаємо, видання Washington Post оприлюднило інформацію про «найбільший секрет американської допомоги Україні», зазначивши, що більшість коштів витрачається у США. Із 68 мільярдів доларів на військову і пов'язану з нею допомогу, які Конгрес вже виділив для України, майже 90% залишилися у США – гроші отримали власники щонайменше 117 виробничих ліній у 31 штаті. 

Глава Пентагону Ллойд Остін під час виступу на Форумі національної оборони імені Рейгана заявив, що США не допустять перемоги Росії і допомагатимуть Україні зброєю й надалі.