Губернаторка штату Нью-Йорк Кеті Гокул закликала скасувати Колегію виборників, стверджуючи, що ця система застаріла, пише The Hill.
«Ми, люди, які формуємо більш досконале об’єднання, і я твердо вірю, що люди штату Нью-Йорк і Сполучених Штатів Америки повинні мати однаковий підрахунок голосів і що вирішальне значення повинне мати всенародне голосування. Настав час внести зміни до Конституції та вивести інститут колегії виборників у підручники з історії», – заявила демократка, головуючи на засіданні Колегії виборників штату Нью-Йорк в Олбані.
За словами Гокул, те, що малонаселені штати мають величезний вплив, і фактично голоси їхніх жителів часто є вирішальними і важать більше, ніж голоси жителів іншого штату, зокрема Нью-Йорку, є несправедливим.
Вона додала, що цей заплутаний процес також змушує кандидатів у президенти проводити надмірну кількість часу в кількох ключових штатах замість того, щоб звертатися до виборців усієї країни.
Губернаторка також зазначила, що за цією системою кандидати можуть виграти президентські вибори навіть якщо вони не виграли загальне голосування — востаннє це сталося в 2016 році, коли демократка Гілларі Клінтон випередила новообраного президента Трампа майже на 2,9 мільйона голосів. але кандидат від республіканців переміг на виборах.
«І в гіршому випадку це означає, що людина може стати президентом Сполучених Штатів, навіть якщо він або вона не виграли всенародне голосування. Я пригадую щось подібне: я сиділа у цій кімнаті, просто от там, поруч із президентом Біллом Клінтоном, коли ми з ним були виборниками у 2016 році», – сказала Гокул.
Вона наголосила, що колегія вибірників не сприяє досягненню головних цілей, викладених у американській Конституції.
На початку тижня демократи в Сенаті оприлюднили проєкт поправки до Конституції щодо скасування системи колегії виборників.
Прогресивні демократи вважають, що настав час «відновити демократію», відкинувши колегію виборників і дозволивши прямі вибори президента лише шляхом всенародного голосування.
Варто зауважити, що в американському суспільстві багато років точаться дискусії щодо повного скасування колегії виборників. Ця ідея має підтримку громадськості, однак стикається з опором республіканців, які мають більшу популярність у менш густонаселених сільських штатах.
Як свідчить нещодавнє опитування Pew Research Center, 63% американців воліли б бачити переможцем президентських виборів кандидата, який набере найбільшу кількість голосів у країні. Натомість, лише 35% виступає за збереження чинної системи виборів.