UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США посилюють тиск на компанії щоб зупинити постачання верстатів та мікроелектроніки до Росії

У Мінфіні США вважають, що бізнес має посилити контроль за ланцюгами поставок та переглянути відносини з банками

Американські компанії мають посилити увагу до своїх ланцюжкам поставок, щоб переконатися, що вони не є співучасниками ухилення Росії від дотримання санкцій щодо України, заявили у Міністерстві фінансів США. Особливу увагу звертають на виробників мікроелектроніки та верстатів, щоб допомогти припинити постачання товарів «подвійного призначення» до Росії – в тому числі від китайських виробників. 

«Експедитори і дистриб'ютори повинні зробити те ж саме, а фінансові установи повинні переглянути свої відносини з малими і середніми банками в «країнах, що викликають занепокоєння», оскільки Москва шукає шляхи обходу санкцій США», сказав заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в інтерв'ю CNBC, передає Reuters.

Читайте також: G7 та ЄС вивчають шляхи тиску на банки, які допомагають РФ обходити санкції — Bloomberg

Відповідаючи на запитання, чи американські виробники та банки причетні до спроб Росії уникнути санкцій, Адейемо сказав: «Щоразу, коли я розмовляю з генеральними директорами, вони запитують мене, що ще вони можуть зробити?»

«І я хочу донести це повідомлення не лише до тих, хто звертався, але й до всіх керівників компаній, що входять до нашої коаліції. Нам потрібно, щоб ви приділяли більше уваги ланцюжкам поставок, а також банкам, з якими ви працюєте», – сказав Адейемо, не уточнюючи можливих наслідків для тих, хто не виконає рекомендацій Мінфіну США. 

За словами американского чиновника, без поставок товарів з Китаю, в тому числі верстатів і деталей двигунів, російський військово-промисловий комплекс «зупинився б». Він визнає, що Китай може мати міцні економічні відносини з Росією, але вони «не можуть включати товари, які можуть бути використані у військовому виробництві».

Читайте також: Західні санкції та експортний контроль мали приборкати ворогів США, але замість цього призвели до створення тіньової економіки — WSJ

Нагадаємо, посол США в НАТО Джуліанна Сміт заявила, що Китай допомагає Росії досягти своїх військових цілей в Україні, продовжуючи продавати Москві технології, а тому «не може претендувати на нейтралітет». Пекін надсилає обладнання і технології, які можуть бути використані як у цивільних, так і у військових цілях ‒ і це допомагає забезпечувати потреби військ Владіміра Путіна.