UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі заявляють, що мають «секретну зброю», щоб налаштувати Трампа проти Путіна – Politico

Трамп ніщо так не любить, як підлещування до нього, а Дуда має великий досвід у цьому

Одна з небагатьох речей, які об'єднують нинішній польський уряд Дональда Туска та їхніх головних політичних опонентів з партії «Права і Справедливість» (ПіС), представником якої є президент Анджей Дуда, є залучення на бік Польщі Дональда Трампа, який може стати наступним президентом США.  

«Польський уряд вважає, що у нього є секретна зброя, щоб налаштувати Дональда Трампа проти російського лідера Владіміра Путіна… Коли наприкінці квітня Конгрес США розблокував пакет допомоги Україні на суму 60,8 мільярда доларів, політики з ПіС поспішили заявити, що це сталося завдяки впливу одного з них – президента Дуди, який кількома днями раніше зустрівся з Трампом та спікером Палати представників Майком Джонсоном», зазначає POLITICO.

«Я вірю, що під час зустрічі в Нью-Йорку президент прийняв рекомендацію польського уряду і представив польську точку зору з питань безпеки. У цих питаннях нам потрібна максимальна згода і мінімум суперечок», – написав у Твіттері Туск, опонент Дуди.

Читайте також: Дональд Трамп змусить членів НАТО витрачати 3% на оборону – The Times

Причина полягає в тому, що обидві політичні сили єдині щодо ризику, який становить Росія, і щодо небезпеки виходу США з НАТО і залишення Європи на самоті за другого президентства Трампа.

Трамп ніщо так не любить, як підлещування до нього, а «ПіС» і Дуда мають великий досвід у цьому. Політики «ПіС» регулярно виступають на консервативних зібраннях у США. Дуда був одним з небагатьох, хто не привітав Джо Байдена з перемогою на виборах 2020 року, а у 2018 році уряд «ПіС» навіть розглядав можливість назвати базу в Польщі «Форт Трамп», щоб спокусити Білий дім розмістити американські війська в Польщі.

Читайте також: Трамп: Я не даватиму Україні гроші, якщо Європа не почне вирівнюватися зі США у витратах

Разом з угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном польська «Право і справедливість» вже давно входить до кола європейських партій, яким Трамп надає перевагу. 

«[Дуда] – мій друг, і ми провели разом чотири чудові роки, і, можливо, нам доведеться повторити це знову. Ми підтримуємо Польщу до кінця... Я дуже поважаю цю країну і дуже поважаю її президента», – сказав Трамп після останньої зустрічі з Дудою. 

Однак більшість політологів сходяться на думці, що зустріч Дуди з Трампом і подальша зміна тональності останнього щодо України, швидше за все, була зумовлена випадковим збігом обставин, аніж польськими переконаннями, зазначає POLITICO.

Читайте також: Як Дональд Трамп врятував НАТО і Захід? — The Telegraph

Раніше Reuters розповіло, як союзники США готуються до другого можливого президентства Трампа. Деякі іноземні лідери зв'язалися з ним напряму. Німеччина намагається «зачарувати» союзників Трампа всередині Республіканської партії, Японія готує власного шептуна Трампа, а Австралія зайнята прийняттям законів, які допоможуть захистити свої оборонні зв'язки з США від Трампа. Світові лідери намагаються налагодити зв’язки з колишнім президентом, але неясно, чи матимуть ці розмови вплив на Трампа, який є імпульсивним у прийнятті рішень.