UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Пентагоні розповіли, чи планують США виведення військ з Іраку

Нещодавно Багдад оголосив про підготовку до закриття місії міжнародної коаліції на чолі з США в країні.

У Пентагоні заявили, що наразі США не планують виводити близько 2 500 своїх військових з Іраку, попри заяву Багдада минулого тижня про початок підготовки до закриття місії міжнародної коаліції на чолі зі Штатами. Про це повідомляє Reuters.

"Наразі я не знаю про жодні плани (щодо виведення військ). Ми продовжуємо залишатися дуже зосередженими на місії з розгрому ІДІЛ", - заявив на брифінгу речник Пентагону Патрік Райдер.

Читайте також: Військових США в Іраку та Сирії атакували ракетами та безпілотниками — Reuters

Він додав, що американські війська перебувають в Іраку на запрошення уряду Багдада.

Райдер сказав, що йому також не відомо про будь-яке повідомлення від Іраку Міністерству оборони США щодо виведення американських військ.

Офіс прем'єр-міністра Іранку Мохаммеда Шіа ас-Судані оголосив у п'ятницю, 5 січня, про підготовку до закриття місії міжнародної коаліції на чолі з США в країні після удару американського безпілотника, під час якого військові Штатів ліквідували лідера ополченців у Багдаді, що викликало гнів серед пов'язаних з Іраном угруповань. Пентагон заявив, що ліквідований лідер ополченців був відповідальним  за нещодавні напади на американський контингент в Іраку. Удар був попередньо узгоджений із президентом США Джо Байденом і міністром оборони Ллойдом Остіном.

Офіс прем'єра Іраку опублікував заяву про створення комітету, який вживатиме заходів для остаточного припинення присутності сил міжнародної коаліції в країні.

Прем'єр Іраку має обмежений контроль над деякими проіранськими угрупованнями, чия підтримка була необхідна йому для отримання влади рік тому, і які зараз формують потужний блок у його керівній коаліції.

США мають 900 військовослужбовців у Сирії на додаток до своїх військових в Іраку з місією, яка, за їхніми словами, полягає в наданні консультацій і допомоги місцевим силам у запобіганні відродженню Ісламської держави. З початку війни між Ізраїлем і ХАМАС у жовтні минулого року американські військові щонайменше сотню разів потрапляли під атаки в Іраку і Сирії, як правило, проти них використовували ракети та безпілотники.

Минулого місяця військові США в Іраку також завдали авіаударів у відповідь після атаки бойовиків, пов'язаних з Іраном, в результаті якої постраждали американські військовослужбовці.

Читайте також: США завдали авіаударів по об'єктах угруповання «Катаїб Хезболла» в Іраку

За даними ЗМІ, чиновники адміністрації президента США Джо Байдена розробляють плани на випадок, якщо війна у Секторі Гази переросте у ширший затяжний регіональний конфлікт. Тривають внутрішні обговорення сценаріїв, які потенційно можуть втягнути Штати в нову війну на Близькому Сході.