UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білому домі заявили, що «в України закінчуються боєприпаси на Донбасі»

Джон Кірбі пояснив, чому допомога від США потрібна вже зараз

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що у Сил оборони України на Донбасі закінчуються боєприпаси. Таким чином він аргументував необхідність виділення військової допомоги Україні, що блокується у Конгресі США починаючи з осені 2023 року. Найближче до ухвалення виявився законопроєкт на 61 млрд доларів, який був підтриманий Сенатом, але його заблокував спікер Палати представників Майк Джонсон. 

«Послухайте, час не стоїть на місці [...] У них закінчуються боєприпаси на Донбасі, і вони відступають назад, на другу і третю лінії оборони. Росіяни продовжують намагатися просунутися на захід. Їм [ЗСУ] потрібна підтримка, і вона потрібна нам зараз», – сказав Кірбі в ефірі телеканалу ABC, відповідаючи на запитання ведучої про ще один законопроєкт, який анонсував Джонсон (який передбачає надання допомоги у позику).

Читайте також: Бездіяльність Джонсона коштуватиме тисяч життів українців – Туск

Нагадаємо, Джонсон раніше вже висловлювався схвально про альтернативний законопроєкт про військову допомогу Україні, який розробляв голова Комітету у закордонних справах Палати представників Майкл Маккол (висловлювалися прогнози про ухвалення рішення в залі до кінця березня або в квітні).  

12 березня у Палаті представників законодавці почали збір підписів під петицією Джима Макговерна (провідний член Комітету Палати представників з питань регламенту) для винесення законопроєкту Сенату на голосування всупереч волі Джонсона. 

Нещодавно президент США Джо Байден використав спільний виступ зі спікером Майком Джонсоном на щорічному обіді «Друзів Ірландії», щоб закликати законодавців ухвалити рішення в Палаті представників про допомогу Україні. 

Читайте також: «Республіканці за Україну» запустили нову рекламу для підтримки петиції щодо пакету допомоги

Чи є надія на розблокування допомоги Україні та які ще існують варіанти підтримки від США? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними – вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті «Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі» на ZN.UA.