UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білому домі відреагували на заяву Британії про передачу Росії зброї з Китаю

Джейк Салліван заявив, що у США немає інформації про постачання Китаєм зброї до РФ

Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що чекає на розмову з представниками Великої Британії після того, як британський міністр оборони Грант Шаппс 22 травня публічно повідомив на конференції у Лондоні, що американська та британська військові розвідки мають докази того, що «летальна допомога зараз надходить або буде надходити з Китаю в Росію і в Україну». 

«Повертаючись до 2022 року, я фактично стояв на цій трибуні і попереджав про своє занепокоєння тим, що Китай може надати пряму летальну допомогу Росії. Ми не бачили цього у 2022 році, ми не бачили цього у 2023 році, ми не бачимо цього на сьогоднішній день», – заявив Салліван на брифінгу для ЗМІ, уточнивши, що «з нетерпінням чекає на розмову з Великою Британією, щоб переконатися, що ми маємо спільну оперативну картину».

Читайте також: Про що Путін просив китайського лідера напередодні саміту в Швейцарії, на якому Україна просуватиме Формулу миру

За словами Саллівана, він хоче краще зрозуміти, про що саме хотів сказати міністр Шаппс. 

«Зовсім недавно ми висловлювали в досить терміновому порядку нашу стурбованість тим, що Китай робить для підживлення російської військової машини, не надаючи зброю безпосередньо, але забезпечуючи ресурсами російську оборонно-промислову базу. Це відбувається зараз. Це те, чим ми занепокоєні, і ми вжили заходів, щоб впоратися з цим узгоджено з нашими союзниками і партнерами, і ви можете очікувати більше таких заходів у майбутньому», – заявив Салліван, не уточнюючи про які заходи йшлося, але США раніше зробили ряд попереджень Пекіну та запровадили санкції проти деяких китайських компаній.   

Читайте також: Китай запровадив санкції проти 12 американських військових компаній

Нещодавно Путін з’їздив до Китаю, щоб учетверте від початку повномасштабного вторгнення особисто переговорити з президентом КНР Сі Цзіньпіном. Навіщо? Яких домовленостей було досягнуто під час переговорів, як вони вплинуть на перебіг війни РФ проти України та чи допомагатиме Китай Росії і в яких масштабах? Над цими запитаннями в статті «Маскарад Путіна. Що він привозив до Китаю і яких угод хоче «по Украине» розмірковував завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Іжак на ZN.UA.