Троє американських військовослужбовців отримали небойові поранення під час спроби перетворити тимчасовий плавучий пірс біля узбережжя Гази на канал для гуманітарної допомоги, пише Reuters.
Один із військових перебуває в критичному стані в ізраїльській лікарні.
Ці поранення стали першими для американських військ під час операції з доставки гуманітарної допомоги палестинцям.
Плавучий пірс був анонсований президентом США Джо Байденом у березні, військові облаштували плавучу конструкцію біля узбережжя. За оцінками, вартість перших 90 днів становить 320 мільйонів доларів США, у операції задіяно близько 1000 військовослужбовців США, минулого тижня він почав функціонувати.
Віце-адмірал США Бред Купер, заступник командувача Центральним командуванням США, повідомив журналістам, що у двох військовослужбовців розтягнення щиколотки та легке поранення спини.
"Двоє мають дуже незначні, звичайні травми. Вони повернулися до служби", - сказав Купер.
За його словами, третій військовослужбовець, поранений на кораблі в морі, був евакуйований до лікарні в Ізраїлі. Представник оборонного відомства США на умовах анонімності сказав, що він перебуває в критичному стані.
Законодавці США висловили занепокоєння щодо ризиків розміщення американських військ біля узбережжя Гази. Байден заявив, що вони не заходитимуть до зруйнованого війною міста.
У Пентагоні заявили, що надають пріоритет безпеці військового персоналу США.
“Ми чітко стежимо, і ми продовжуємо опікуватися захистом наших сил, і в поточному стані ми оцінюємо, що операції можуть продовжуватися”, – сказав Купер.
На зображеннях у соціальних мережах було показано систему протиповітряної оборони США, відому як Counter Rockets, Artillery and Mortars (CRAM), яка стріляла в небо на пірсі. Представники США заявили, що війська тестують систему.
Деніел Дікхаус з Агентства США з міжнародного розвитку сказав, що з моменту відкриття пірсу минулого тижня гуманітарним групам у Газі було передано близько 506 метричних тонн допомоги. Близько третини її ще не розподілено, але це буде зроблено найближчим часом.
Раніше американські військові здійснювали повітряне десантування гуманітарної допомоги в Газу, однак цей спосіб було визнано неефективним. У березні кілька жителів Гази потонули, намагаючись дістати гуманітарну допомогу, яка впала в Середземне море, і це черговий випадок, коли повітряне десантування призвело до загибелі людей.