UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тейшейра визнав у суді вину щодо «зливу» документів Пентагону й погоджується на 11 років тюрми

Прокурори рекомендували суду призначити покарання у вигляді 16 років позбавлення волі

Четвертого березня обвинувачений у витоку інформації з Пентагону військовослужбовець Національної гвардії штату Массачусетс Джек Тейшейра визнав себе винним, що підтвердив у федеральному суді в Бостоні.

22-річний чоловік визнав себе винним за шістьма пунктами обвинувачення в умисному зберіганні та передачі секретної інформації, що стосується національної оборони, у зв'язку з витоком минулого року великої кількості секретних записів групі геймерів у додатку для обміну повідомленнями Discord. В обмін на визнання провини прокурори погодилися не звинувачувати Тейшейру в подальших порушеннях Закону про шпигунство або інших злочинах. Він погодився бути засудженим щонайменше до 11 років ув'язнення, а прокурори заявили, що рекомендуватимуть 16 років і вісім місяців ув'язнення, повідомляє Reuters. 

Окружний суддя США Індіра Талвані призначила винесення вироку на 27 вересня.

Читайте також: Витік розвідданих Пентагону щодо України: затриманому ФБР Тейшері висунули звинувачення

Нагадаємо, що Тейшейра був льотчиком 1-го класу на авіабазі Національної гвардії Отіс Ейр на мисі Кейп-Код в штаті Массачусетс, де він працював стажистом з операцій кіберзахисту. 

Незважаючи на те, що Тейшейра був рядовим льотчиком, він мав надсекретний допуск до державної таємниці і з січня 2022 року отримав доступ до сотень секретних документів, пов'язаних з темами, що стосуються, зокрема, вторгнення Росії в Україну.

Читайте також: Блінкен каже, що українська армія є сильнішою, ніж вказує витік інформації США – WP

У грудні 2023 року Військово-повітряні сили США оголосили, що притягнули до дисциплінарної відповідальності 15 військовослужбовців у зв'язку з витоком інформації і звільнили полковника Шона Райлі від командування підрозділом, до якого належав Тейшейра. Washington Post, аналізуючи документи, оприлюднені Тейшейрою, у квітні 2023 року заявила про «тривожну нестачу» в Україні зброї, що постачається Заходом.