UA / RU
Підтримати ZN.ua

США звинуватили колишнього сержанта розвідки у спробі передати оборонну інформацію Китаю

Звинувачення передбачають до десяти років ув'язнення і штраф у розмірі 250 тисяч доларів США.

Колишнього сержанта розвідки США звинуватили у спробі передати секретну оборонну інформацію китайським службам безпеки. Про це повідомляє The Guardian.

У п'ятницю, 6 жовтня, влада США заарештувала колишнього сержанта 29-річного Джозефа Даніеля Шмідта в міжнародному аеропорту Сан-Франциско, коли він прибув з Гонконгу, де проживав із березня 2020 року, заявило Міністерство юстиції. 

Читайте також: Група сенаторів США прибула до Китаю, сподівається зустрітися з Сі Цзіньпіном

У заяві ФБР, поданій у справі, цитуються слова Шмідта, який повідомив своїй сестрі в електронному листі, що покинув США через незгоду з невизначеними аспектами американської політики.

"Я не часто про це говорю, але під час служби в армії я дізнався деякі дійсно жахливі речі про американський уряд, і я більше не відчуваю себе в безпеці, живучи в Америці, і не хочу підтримувати американський уряд", - цитується його лист.

Шмідт провів п'ять років на службі в армії, де його спочатку призначили до 109-го батальйону військової розвідки на об’єднаній базі Льюїс-Маккорд у штаті Вашингтон. Згодом він став керівником групи розвідки і мав доступ до секретної і надсекретної оборонної інформації, згідно із заявою, поданою до окружного суду США спеціальним агентом ФБР Брендоном Тауером.

Шмідт залишив військову службу в січні 2020 року і наступного місяця поїхав до Стамбула, де надіслав електронного листа до китайського консульства, намагаючись домовитися про зустріч.

"Я громадянин Сполучених Штатів, який хоче переїхати до Китаю. Я також намагаюся поділитися з китайським урядом інформацією, яку дізнався під час своєї кар'єри. У мене є допуск до державної таємниці, і я хотів би поговорити з кимось із представників уряду, щоб поділитися з вами цією інформацією, якщо це можливо... Я хотів би обговорити деталі з вами особисто, якщо це можливо, оскільки я стурбований тим, що обговорюю це електронною поштою", - йдеться в листі.

Читайте також: Пекін заявив про арешт громадянина Китаю за шпигунство на користь США

Це була перша з кількох спроб поділитися інформацією з Китаєм, заявив Тауер. 

Через два дні він підготував документ у форматі Word під назвою "Важлива інформація для обміну з китайським урядом", який містив секретні дані, пов'язані з національною обороною США. Слідчі вилучили його з його облікового запису Apple iCloud.

Повернувшись до США з Туреччини в березні 2020 року, він через кілька днів виїхав до Гонконгу, де жив до цього часу.

Протягом наступних кількох місяців, як заявив Тауер, Шмідт надіслав електронні листи двом державним підприємствам у Китаї, в тому числі дочірній компанії China Aerospace Science and Industry Corporation Limited, яка виробляє програмне забезпечення для збору розвідувальної інформації.

Він запропонував надати ключ шифрування, який зберіг для доступу до армійської мережі засекреченої інформації і пов'язаних із нею баз даних, відомої як секретна мережа маршрутизаторів SIPR, припустивши, що його можна було б переробити, щоб допомогти Китаю отримати доступ до мережі.

Звинувачення передбачають до десяти років ув'язнення і штраф у розмірі 250 тисяч доларів США.

Читайте також: США не повністю усвідомлюють масштаби шпигунства Пекіна — голова комітету Палати представників із питань Китаю

Раніше повідомлялося, що підтримувана Китаєм хакерська група шпигувала за широким колом організацій, які контролюють критичну інфраструктуру США: від телекомунікацій до транспортних вузлів. 

Шпигунство також було націлене на Гуам, де розташовані стратегічно важливі американські військові бази. Хоча Китай і США регулярно шпигують один за одним, аналітики кажуть, що це одна з найбільших відомих китайських кампаній кібершпигунства проти американської критичної інфраструктури.