Китай маніпулює світовими ЗМІ за допомогою цензури, збору даних і таємної купівлі іноземних новинних агентств, заявили в четвер, 28 вересня, Сполучені Штати, попередивши, що ця тенденція може призвести до "різкого скорочення" глобальної свободи слова. Про це повідомляє Reuters.
У звіті Державного департаменту США йдеться про те, що Пекін щорічно витрачає мільярди доларів на маніпулювання інформацією, в тому числі шляхом придбання часток в іноземних ЗМІ через "публічні та непублічні засоби", спонсорування інтернет-інфлюенсерів і укладення дистриб'юторських угод, які просувають немаркований китайський урядовий контент.
Посилаючись на публічні звіти та "нещодавно отриману урядову інформацію", Центр глобальної взаємодії Державного департаменту США заявив, що Пекін створив власну інформаційну екосистему, кооперуючи іноземні політичні еліти та журналістів. Він також інвестував у супутникові мережі та цифрове телебачення в регіонах, що розвиваються, які надають пріоритет китайському державному медіа-контенту.
“Збір китайських даних за кордоном дозволив Пекіну тонко налаштувати глобальну цензуру, націлившись на конкретних осіб і організації. Безконтрольні зусилля Пекіна можуть призвести до різкого звуження глобальної свободи вираження поглядів", - йдеться в доповіді.
Попри безпрецедентні ресурси, виділені на кампанію, Пекін зіштовхнувся із "серйозними невдачами", націлившись на демократичні країни через протидію місцевих ЗМІ та громадянського суспільства, заявили у США.
Звіт США з'явився на тлі суперечок щодо зусиль Китаю в останні роки, спрямованих на розширення глобальної присутності підконтрольних уряду ЗМІ, особливо на тлі загострення геополітичної конкуренції між Пекіном і Вашингтоном. Китайські лідери намагаються боротися з негативним образом Китаю, який, на їхню думку, поширюють світові ЗМІ.
У липні Пекін відповів на комюніке НАТО, в якому його звинуватили в політиці примусу і поширенні дезінформації, заявивши, що ця заява ігнорує основні факти, навмисно дискредитує Китай і спотворює його політику.