Сполучені Штати закликали Китай використати свій вплив, щоб заохотити Північну Корею зробити кроки до деескалації і повернутися до дипломатії, заявив Державний департамент. Про це повідомляє Yonhap.
Речник Державного департаменту США Метью Міллер зробив цю заяву на тлі очікувань, що запланований саміт між лідером Китаю Сі Цзіньпіном і президентом Росії Владіміром Путіним у Пекіні цього місяця призведе до посилення співпраці між двома країнами і Північною Кореєю.
"Одна з речей, на якій ми наполягали в розмовах із китайськими офіційними особами - на чому наполягав держсекретар Блінкен та інші офіційні особи, полягає в тому, що Китай має унікальну можливість використати свій вплив на КНДР, щоб закликати Північну Корею до деескалації і повернутися до дипломатії", - сказав він на брифінгу.
"Ми будемо продовжувати заохочувати їх використовувати цей вплив у будь-якій можливій мірі, в якій вони будуть готові це зробити", - додав Міллер.
Очікується, що Сі та Путін зустрінуться на полях міжнародного форуму, присвяченого ініціативі Китаю "Один пояс, один шлях" цього місяця, після того, як Путін зустрівся з північнокорейським лідером Кім Чен Ином на російському космодромі 13 вересня.
Очікувана зустріч відбудеться в той час, коли США зміцнюють тристороннє співробітництво в галузі безпеки зі своїми основними союзниками в Азії - Південною Кореєю і Японією, на тлі еволюції військових загроз з боку Північної Кореї, зростання впливу Китаю і війни Росії проти України.
Міллер підтвердив занепокоєння Вашингтона поглибленням співпраці між Росією та КНДР.
"Ми стурбовані посиленням зв'язків між Росією і Північною Кореєю, особливо коли мова йде про будь-яку потенційну передачу зброї або з КНДР до Росії, або з Росії до КНДР", - сказав він.
Північна Корея зміцнює свої зв'язки з Китаєм, традиційним союзником і «економічним благодійником» КНДР, на тлі глобальних санкцій проти її ядерної та ракетної програм, та призупинених переговорів про денуклеаризацію зі Сполученими Штатами.
Також КНДР розвиває відносини з РФ. Нещодавно Кім відвідав Росію, де зустрівся з главою Кремля Владіміром Путіним. Навіть cам факт зустрічі Путіна з Кімом та перспективи військово-технічного співробітництва РФ і Північної Кореї викликали серйозне занепокоєння у західних країн та азійських сусідів КНДР. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.