UA / RU
Підтримати ZN.ua

США відкривають Мексиканську затоку для оренди під вітрові електростанції

Адміністрація Байдена заявила про плани розгорнути в країні 30 гігават офшорної вітроенергетики до 2030 року.

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про перший в історії продаж права оренди для розвитку офшорної вітроенергетики в Мексиканській затоці, передає The Hill.

Міністерство внутрішніх справ відкриє у затоці понад 300 000 акрів, де довгий час домінував видобуток викопного палива. У 2010 році в затоці стався найбільший в історії розлив нафти, в результаті якого в океан витекло близько 210 мільйонів галонів (катастрофа Deepwater Horizon).

"Не можна гаяти часу в питанні інвестицій, спрямованих на подолання кліматичної кризи, і створення потужної вітчизняної офшорної вітроенергетики є ключовим фактором для вирішення цієї проблеми", - заявила міністр внутрішніх справ Деб Хааланд.

Адміністрація Байдена поставила собі за мету розгорнути 30 гігават офшорної вітроенергетики до 2030 року, що є частиною мети скоротити викиди вуглекислого газу в США вдвічі за той же період. До 2035 року адміністрація планує встановити ще 15 гігават за допомогою плавучих турбін.

Читайте також: У Міненерго розповіли про втрати вітрової та сонячної генерації через ракетні обстріли

У грудні перший аукціон з оренди під вітрові електростанції біля тихоокеанського узбережжя США приніс понад 757 мільйонів доларів. У лютому 2022 року продаж права оренди в Нью-Йоркській затоці приніс безпрецедентну суму в 4,37 мільярда доларів.

Минулого року кількість контрактів на будівництво офшорних вітроелектростанцій в США зросла на 36%, більшість із них уклали американські компанії.

Водночас у ЄС в 2022 році вперше отримали більше енергії з відновлюваних джерел, ніж від спалювання газу: на сонячну та вітрову енергетику припало близько 22% виробленої електроенергії, спалювання газу дало приблизно 20% - менше, ніж у 2021 році.