UA / RU
Підтримати ZN.ua

США розширять контроль над експортом напівпровідників до Китаю — KYODO 

Вашингтон узгоджує заходи з Японією. 

Адміністрація президента США Джо Байдена планує розширити масштаби заходів з контролю за експортом напівпровідників до Китаю, спрямованих на те, щоб перешкодити зусиллям Пекіна в розробці передових технологій для військових цілей. Про це повідомляє KYODO, посилаючись на джерела.

План спрямований на те, щоб відповідати оновленим обмеженням Японії, оскільки Токіо додасть 23 пристрої до свого чинного списку обмежень, починаючи з липня.

Переглянутий список Японії, який вийде за межі нинішніх американських обмежень, має включати різні види сучасного обладнання для очищення, літографії та травлення, необхідного для виробництва найсучасніших типів чіпів.

За даними ЗМІ, високопоставлений американський чиновник розповів про цей план Японії і Нідерландам, що може викликати подальшу напругу у відносинах між Вашингтоном і Пекіном.

Читайте також: Війна чіпів: Китай заборонив купувати мікросхеми американської компанії Micron

План з'явився після того, як Сполучені Штати і Китай домовилися про посилення комунікації на вищому рівні після місяців підвищеної напруженості між двома країнами.

Державний секретар США Ентоні Блінкен нещодавно завершив свій дводенний візит до Пекіна, під час якого домовився з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і високопоставленими китайськими дипломатами про важливість стабілізації двосторонніх зв'язків.

Відображаючи складні відносини Вашингтона з Пекіном, поїздка Блінкена стала першим візитом держсекретаря США до Китаю з 2018 року.

На пресконференції в Пекіні наприкінці свого візиту Блінкен заявив, що його "відверті" особисті дискусії з китайськими посадовцями досягли цілей зменшення ризику непорозумінь та сприяння тому, щоб інтенсивна конкуренція між двома найбільшими економіками світу не переросла в конфлікт.

Проте, враховуючи зростання Китаю, Сполучені Штати активізували зусилля щодо зміцнення ланцюгів постачання напівпровідників та інших ключових промислових товарів зі своїми союзниками і партнерами.

Оголосивши в жовтні минулого року про низку обмежень на експорт певних сучасних комп'ютерних мікросхем і супутніх товарів, адміністрація президента США Джо Байдена звернулася до Японії та Нідерландів, де розташовані провідні виробники обладнання для виробництва мікросхем, з проханням про співпрацю, щоб перешкодити доступу Китаю до високотехнологічних пристроїв.

Ці заходи включали обмеження експорту до Китаю товарів, виготовлених в інших країнах з використанням американських технологій.

Китай різко відреагував на такий крок США, подавши в грудні скаргу до Світової організації торгівлі та звинувативши Вашингтон у зловживанні експортними обмеженнями під виглядом захисту національної безпеки.

У січні Японія і Нідерланди погодилися приєднатися до США в обмеженні експорту передових технологій, які Китай може використовувати для розвитку штучного інтелекту і модернізації військового потенціалу.

Після тристоронньої домовленості Японія в березні оприлюднила додаткові заходи, які мають набути чинності 23 липня.

Читайте також: Китай випереджає США в «технологічній гонці» майже у всіх сферах, окрім кількох — дослідження

Західні країни дедалі обережніше ставляться до обміну технологіями з Китаєм. Тим часом китайські компанії піднімаються в рейтингу найбільших у світі витрат на дослідження і розробки — ознака того, що, можливо, західні технології їм більше не знадобляться, пише Bloomberg.