UA / RU
Підтримати ZN.ua

США попередили Китай про плани оновити обмеження на експорт чіпів — Reuters

Оновлення експортних обмежень США очікується у жовтні.

Адміністрація президента США Джо Байдена попередила Пекін про плани оновити правила, які обмежують поставки чіпів штучного інтелекту та інструментів для виробництва мікросхем до Китаю вже на початку жовтня, що є політичним рішенням, спрямованим на стабілізацію відносин між двома країнами. Про це повідомляє Reuters.

Міністерство торгівлі США, яке здійснює нагляд за експортним контролем, працює над оновленням експортних обмежень, вперше запроваджених минулого року. За словами інших джерел, оновлення має на меті обмежити доступ до більшої кількості інструментів для виробництва мікросхем відповідно до нових правил Японії та Нідерландів, а також закрити деякі лазівки в експортних обмеженнях на чіпи штучного інтелекту.

Читайте також: Війна чіпів: Китай заборонив купувати мікросхеми американської компанії Micron

"КНР очікує оновлення приблизно до річниці, виходячи з розмов з представниками адміністрації", - сказав американський чиновник.

Вперше правила були опубліковані 7 жовтня 2022 року.

Американські чиновники надали цю інформацію китайським колегам протягом останніх тижнів, що є частиною ширшої спроби адміністрації Байдена стабілізувати відносини з Пекіном. Таке інформування відбувається після того, як рішення США збити китайську шпигунську повітряну кулю призвело до різкої ескалації напруженості в лютому.

Адміністрація Байдена також відправляла до Китаю низку високопосадовців, зокрема міністра торгівлі Джину Раймондо у серпні. Крім того, радник з національної безпеки Джейк Салліван провів переговори з міністром закордонних справ Китаю Ван І у вересні.

Обмеження, оприлюднені в жовтні минулого року, мали на меті запобігти використанню американських технологій для посилення китайської армії, перекривши їй доступ до передових мікросхем штучного інтелекту та обмеживши її можливості імпортувати найсучасніші інструменти для виробництва чіпів зі Сполучених Штатів.

"Китай рішуче виступає проти надмірного розширення концепції національної безпеки США і зловживання заходами експортного контролю з метою безглуздого обмеження китайських підприємств", - заявив речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгю.

Читайте також: США розглядають нові можливості для уповільнення потоку чіпів до Китаю — Reuters 

Колишній чиновник Білого дому Пітер Харрелл підкреслив, що він не знає, чи попереджала адміністрація США Китай про нові правила, але якщо так, то, на його думку, це стане "певним переломним моментом" для адміністрації, оскільки вона намагається уникнути неправильного розуміння сигналів.

Міністр фінансів США Джанет Єллен також попередила китайських чиновників у липні про обмеження на американські інвестиції в Китай, які були оприлюднені в серпні.

Адміністрація Байдена сподівається, що лідер Китаю Сі Цзіньпін візьме участь у саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у Сан-Франциско в листопаді, і це також вплинуло на терміни оприлюднення майбутніх експортних правил.

За словами джерел, чиновники намагалися уникнути їх публікації безпосередньо напередодні саміту, що, на їхню думку, могло б поставити під загрозу участь Сі. Будь-які правила, які не будуть готові до публікації на початку жовтня, швидше за все, будуть відкладені до завершення саміту, щоб уникнути протистояння з Китаєм.

"Адміністрація зупинилася на річниці або близько до неї з низки причин, в тому числі для того, щоб встановити чітку послідовність", - сказав чиновник.

Але, додав він, технічна робота ще не завершена. 

"На даний момент остаточних планів немає", - заявив чиновник.

Читайте також: Виробники мікрочіпів у США звинуватили Huawei у будівництві секретних заводів для обходу санкцій

Раніше повідомлялося, що група американських сенаторів, включаючи лідера більшості демократа Чака Шумера, планує відвідати Пекін наступного тижня і сподівається зустрітися з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Деякі сенатори прагнуть посилити взаємодію з Китаєм і вирішити питання, пов'язані з бізнесом між двома країнами.

Переговори на високому рівні між двома сторонами можуть допомогти відкрити шлях до зустрічі президента США Джо Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіна пізніше цього року. Байден і Сі не зустрічалися особисто з часу саміту G20 на Балі в листопаді минулого року.