UA / RU
Підтримати ZN.ua

США планують у чотири рази збільшити угруповання супутників-шпигунів

Супутники показали свою ефективність під час спостереження за російським вторгненням в Україну.

Американська розвідка, яка активно користувалася шпигунськими супутниками під час російського вторгнення в Україну, збирається до 2033 року збільшити угруповання супутників-шпигунів у чотири рази, повідомляє Bloomberg, посилаючись на заяву Національного офісу рекогностування (члена розвідувального співтовариства США). 

До створення й роботи цих супутників, подібних до тих, які зараз використовуються для спостереження за вторгненням Росії в Україну, розвідувальне співтовариство залучатиме як урядові, так і комерційні системи. Вони сподіваються на конкуренцію між SpaceX мільярдера Ілона Маска та United Launch Alliance (спільне підприємство Lockheed Martin Corp. і Boeing Co. Blue Origin LLC).

Читайте також: Росіяни вирили у Запорізькій області 70-кілометровий окоп

Як зазначає Bloomberg, ще у 2022 році голова Національного управління військово-космічної розвідки США Кріс Сколезе заявляв, що спостереження за вторгненням Росії в Україну підтверджувалися двома новітніми супутниковими системами США, в яких використовувалися комерційні компоненти. 

У серпні 2022 року Росія запустила на орбіту супутник «Космос 2558», який експерти назвали шпигуном за американськими супутниками. Подібна практика спостерігається не вперше – у 2020 році два російські супутники маневрували в межах 160 кілометрів від американського апарату USA 245. У березні 2023 року у шпигунстві запідозрили китайський супутник TJS-3, який був запущений у 2018 році – ймовірно, він збирає інформацію про апарати інших країн, що знаходяться на геостаціонарній орбіті.