США планують тимчасово вивести частину своїх військ з Чаду, заявили в четвер, 25 квітня, американські офіційні особи. Повідомлення з'явилося через кілька днів після того, як Вашингтон погодився вивести війська з сусіднього Нігеру, пише Reuters.
Нещодавно командувач ВПС Чаду наказав Штатам припинити діяльність на авіабазі поблизу столиці Нджамени.
Представник Пентагону генерал-майор Патрік Райдер заявив, що частина американських військ у Чаді буде передислокована з країни. За його словами, це "тимчасовий крок" в межах поточного перегляду співпраці з Чадом у сфері безпеки, яка має відновиться після президентських виборів 6 травня.
Американський чиновник, який говорив на умовах анонімності, розповів, що кілька десятків спецпризначенців, які перебувають у Чаді в якості планувальників і радників, поки що переїдуть до Німеччини.
Тимчасовий президент Чаду Махамат Ідрісс Дебі балотується на виборах наступного місяця. Чад став першою країною Західної і Центральної Африки, де буде організовано голосування за правління хунти. Опозиційні групи висловлюють занепокоєння щодо довіри до цих виборів.
Раніше ця центральноафриканська країна була ключовим партнером західних і регіональних військових у спільній боротьбі проти жорстоких ісламістських повстанців у Західній Африці.
У листі від 4 квітня до міністра збройних сил Чаду глава штабу ВПС Ідрісс Амін Ахмед написав, що звернувся до аташе з питань оборони США з вимогою припинити діяльність американських військових на авіабазі Аджи Коссей після того, як Штати не надали документів, що виправдовують їхню присутність там.
Франція все ще має в Чаді тисячу військовослужбовців і бойові літаки.
Це питання стало ще більш важливим для західної стратегії безпеки в регіоні після того, як хунта Нігеру вигнала французькі війська з країни, після подібних кроків Малі та Буркіна-Фасо.
У Нігері хунта звернулася до США з проханням вивести військовий персонал з країни через розбіжності з Вашингтоном навколо питань, що стосуються, зокрема, прогресу в переході країни до демократичного правління.
Сполучені Штати розпочали переговори про виведення військ з Нігеру, який до перевороту минулого року був ключовим партнером Вашингтона в боротьбі проти ісламістських повстанців, які вбили тисячі людей і змусили мільйони людей залишити свої домівки.
Після того, як у Буркіна-Фасо, Малі, Нігері відбулися військові перевороти, хунти, які захопили владу, згортають співробітництво зі США та Францією і зміцнюють відносини з Росією. Те, що відбувається в Африці, вже точно не поліпшує позиції України в країнах Глобального Півдня. Про те, чи вистачить у Заходу рішучості вирішити проблему посилення позицій РФ на африканському континенті й що в цій ситуації має робити Київ, читайте в статті Володимира Кравченка “Навіщо Росія йде в Африку й чому це погано для України”.