UA / RU
Підтримати ZN.ua

США планують оголосити новий пакет військової допомоги для України. Що у нього ввійде

Очікується, що сума допомоги складе 425 млн дол.

У п'ятницю, третього листопада, Адміністрація президента США Джо Байдена планує оголосити про надання нового пакету військової допомоги для України на суму 425 мільйонів доларів.

Очікується, що в пакет не будуть входити додаткові ракети ATACMS, повідомило агентство Reuters з посиланням на двох посадовців. 

Читайте також: Пентагон має кошти для фінансування України упродовж пів року – WSJ

Згідно з документом, з яким ознайомилося агентство, запланований пакет допомоги Україні включає боєприпаси з лазерним наведенням для знищення російських дронів на суму близько 300 мільйонів доларів. 

Кошти на ці боєприпаси походять із програми Ініціативи сприяння безпеки України (USAI), яка дозволяє адміністрації Байдена купувати зброю в промисловості, а не брати із запасів зброї в США, зазначає видання.

Читайте також: Байден застерігає Конгрес від політичних ігор в голосуванні за допомогу Україні та Ізраїлю: "Це явний глухий кут"

За словами посадовців, які говорили на умовах анонімності, решта озброєнь на суму 125 млн дол. включає додаткові боєприпаси для систем ППО NASAMS, боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS, 105-мм і 155-мм артилерію, протитанкові системи TOW, стрілецьку зброю, протипіхотні міни “Клеймор” і десяток вантажівок. Ці озброєння передаватимуть із запасів США. 

Передача цієї частини озброєння буде проводитись у рамках програми президентського вилучення (PDA), яке дозволяє Байдену надавати засоби із запасів США без схвалення Конгресу. Наразі Адміністрація президента США ще має у своєму розпорядженні близько 5 млрд дол з програми PDA, після того, як у червні Пентагон виявив, що через помилку переоцінив вартість зброї на 6,2 мільярда доларів.

Як зауважує агентство, пакет ще перебуває на стадії доробки і його вміст може змінитися.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден намагається переконати Конгрес підтримати допомогу Україні та Ізраїлю, затвердивши новий спільний пакет підтримки на 105,85 мільярда доларів, який включає понад  61 мільярд доларів на потреби України. Новий спікер Палати представників Майк Джонсон наполягає, щоб пакети допомоги Україні та Ізраїлю розглядались окремо. 

Нещодавно на слуханнях у комітеті з асигнувань Сенату держсекретар США Ентоні Блінкен та глава Міноборони Ллойд Остін переконували законодавців підтримати додаткову допомогу Ізраїлю та Україні в одному пакеті.

Згідно з результатами опитування Gallup, з наближенням суворих зимових місяців погляди американців на війну РФ проти України змінилися, і тепер 41% громадськості США вважає, що Вашингтон робить занадто багато для допомоги Києву.