UA / RU
Підтримати ZN.ua

США найближчим часом не будуть запроваджувати санкції проти китайських банків за підтримку РФ у війні — Reuters 

Варіант санкцій обговорювався, але Штати поки розраховують, що дипломатія зможе запобігти необхідності таких дій.     

Сполучені Штати попередньо обговорили санкції проти деяких китайських банків, але ще не мають плану реалізації таких заходів, повідомив у вівторок, 23 квітня, агентству Reuters американський чиновник.

Читайте також: "Проблема України" не є проблемою між Китаєм і США – МЗС КНР

Чиновник, який говорив на умовах анонімності, заявив, що в найближчій перспективі не планується запровадження санкцій проти китайських банків. За його словами, США сподіваються, що дипломатія зможе запобігти необхідності таких дій. 

У понеділок, 22 квітня, видання The Wall Street Journal повідомило, що Штати готують санкції проти деяких китайських банків в надії зупинити торговельну підтримку Пекіном російського військового виробництва.

Відключення банків від доступу до долара, який використовується в більшій частині світової торгівлі, часто розглядається як крайній захід, оскільки такі санкції можуть призвести до банкрутства банків. Це також становитиме особливий ризик для Китаю на тлі повільного відновлення економіки і зростання боргу.

У повідомленні Wall Street Journal не вказувалося, які саме банки можуть потрапити під санкції, що є ключовим для визначення того, наскільки серйозний вплив матиме будь-який такий крок на економіку Китаю або його здатність економічно підтримувати Росію.

У минулому США вже запроваджували санкції проти менших китайських банків, таких як Банк Куньлунь, через різні питання, в тому числі за співпрацю з іранськими установами.

Але Вашингтон поки що неохоче застосовує санкції проти великих банків Китаю - аналітики давно розглядають цей варіант як "ядерний" - через великий вплив, який він може мати на світову економіку та американсько-китайські відносини.

Представник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь заявив у вівторок, що Пекін "рішуче виступає" проти "безпідставних звинувачень" з боку США щодо "нормальних торговельних обмінів з Росією".

"Право Китаю здійснювати нормальний економічний і торговельний обмін з іншими країнами, включаючи Росію, є непорушним", - сказав Ван.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Китай та Росія збільшили обсяги торгівлі в юанях замість долара, що потенційно може захистити їхні економіки від санкцій США. 

Читайте також: Стало відомо, яку знижку на газ Росія пропонує Китаю

В останні тижні американські чиновники посилили тиск на Пекін, попередивши, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських фінансових установ, які сприяють торгівлі товарами з РФ, що мають як цивільне, так і військове застосування. Китай, зокрема, різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва, використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншої зброї для війни. 

Як відомо, Москва та Пекін значно зблизилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Китай, попри заяви про “нейтральність”, не засудив Росію за війну, ставши дипломатичною та економічною опорою для РФ.