Аналізуючи результати російської масованої атаки по Україні 29 грудня, внаслідок якої загинули 40 людей у Києві, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі та Львові, редакційна колегія The Washington Post робить висновок, що американський конгрес має «дати вогонь у відповідь». Ракети та безпілотники «влучили у 45 багатоповерхових будівель, серед яких школи, церкви, лікарні, пологові будинки, торгові центри та склади», пояснює WP своїй аудиторії.
«Ці жахливі втрати нагадують, що президент Росії Владімір Путін вступає в новий рік з тією ж самою старою метою: знищити суверенітет України разом з її надіями стати демократією, тісно пов'язаною з Європейським Союзом і, зрештою, з НАТО. Використовуючи те, що він розуміє найкраще – насильство – Путін висловлює свою впевненість у тому, що він здолав український військовий опір і західні економічні санкції, а також свою віру в те, що увага і рішучість Заходу неминуче похитнеться», – йдеться у редакційній колонці WP.
Редактори зазначають, що українці дедалі більше занепокоєні тим, що військова та економічна допомога з боку ЄС та США «зайшла в глухий кут». У Брюсселі проблемою є дружній до Путіна прем’єр Угорщини Віктор Орбан, а у Вашингтоні – Конгрес, де республіканці, вимагаючи заходів з безпеки кордонів, затримують запит президента Байдена на додаткові асигнування у розмірі 110 мільярдів доларів, у тому числі 61,4 мільярда доларів для України.
«Найкращою відповіддю на останній руйнівний залп Путіна буде для Конгресу і Білого дому зібратися з силами і досягти компромісу, який дозволить надати допомогу Україні та Ізраїлю, а також пакет для південного кордону. За відсутності дій з боку Конгресу зростатиме тиск на Сполучені Штати та Європу з вимогою заарештувати 300 мільярдів доларів заморожених російських активів і передати їх Україні. Цей крок, який несе свої ризики для фінансової системи, з часом може знадобитися для фінансування відновлення України, але зараз було б набагато краще, якби Конгрес схвалив додаткові асигнування на військову техніку та економічну підтримку. Загальна сума становить невелику частку економічного виробництва США, але є значною інвестицією у виживання України – тобто, інвестицією у стримування ширшої транскордонної агресії з боку Росії та інших країн», пише WP.
Видання зазначає, що Україні потрібні ударні ракети більшої дальності і винищувачі F-16, безперервне постачання засобів протиповітряної оборони, а також постійний потік артилерійських снарядів і боєприпасів. Також Захід повинен перекрити ланцюги постачання і грошові потоки, які підтримують руйнівну війну Росії.
«Путін розпочав цю агресію з власної ініціативи, порушуючи міжнародне право. Він може припинити її в будь-який момент, покинувши територію України. Це той мир, який світ міг би вітати, але, на жаль, Путін навряд чи його запропонує. На нас чекає довга боротьба, яку російський президент ніколи не погодиться завершити на будь-яких умовах, якщо не буде знати, що Україна має постійну військову підтримку своїх друзів на Заході», – резуюмують редактори WP.
Нагадаємо, в Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що удар, завданий російськими військами 29 грудня, є кульмінацією кількох місяців російських експериментів із різними комбінаціями безпілотників та ракет, а також спроб випробувати українську ППО. Зважаючи на це, масштабні удари по території України продовжаться, вважають аналітики.
Після атаки 29 грудня президент США Джо Байден закликав Конгрес «активізуватися» і подолати розбіжності щодо надання допомоги Україні, заявивши, що масована російська повітряна атака демонструє, що Кремль сподівається знищити прозахідну країну.