UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенат США остаточно схвалив допомогу Україні

Тепер законопроєкт повинна розглянути Палата представників, контрольована республіканцями. 

Сенат США остаточно схвалив законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Законопроєкт набрав 70 голосів "за" із 60 необхідних для того, щоб направити документ на розгляд у Палату представників. 

Проти законопроєкту проголосували 29 сенаторів.

У Палаті представників, контрольованій республіканцями, документ може зіштовхнутися зі значними перешкодами. Спікер Палати республіканець Майк Джонсон вже натякав, що може не винести законопроєкт на голосування після схвалення у Сенаті.

Читайте також: Боррель запропонував США та іншим союзникам зменшити постачання зброї до Ізраїлю

Обидві палати Конгресу повинні підтримати документ, перш ніж президент Джо Байден зможе підписати його як закон.

Законопроєкт передбачає $61 млрд для України, $14 млрд для Ізраїлю та $4,83 млрд на підтримку партнерів США в Індо-Тихоокеанському регіоні, в тому числі Тайваню. Пакет також включає $9,15 млрд на гуманітарну допомогу цивільному населенню в Секторі Гази, на Західному березі річки Йордан, в Україні, а також інших зонах конфліктів по всьому світу.

Республіканці місяцями вимагали, щоб законопроєкт про зовнішню допомогу включав рішення щодо посилення безпеки на кордоні. Але двопартійна угода щодо кордону, переговори про яку велися протягом декількох місяців, наштовхнулася на опір більшості республіканців у Сенаті після того, як колишній президент США Дональд Трамп, провідний претендент на участь у виборах від партії, закликав відкинути домовленості.  Трамп, який сподівається використати питання кордону проти Байдена на виборах, заявив, що допомога союзникам США повинна надаватися у формі кредитів.

Читайте також: Трампові нагадали, що НАТО захищало свого члена лише раз — після 11 вересня 2001-го

Минулого тижня лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер вилучив із законопроєкту положення про безпеку кордонів, запропонувавши окремий розгляд пакету допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Джонсон, однак, тепер відкидає пакет без положень про безпеку кордонів, вимагаючи від Сенату підтримати консервативний законопроєкт про прикордонну політику, який республіканці Палати представників ухвалили минулого року, але який Шумер відмовився виносити на голосування.

Джонсон заявляв що замість того, щоб виносити на розгляд іноземну допомогу, Сенат "повинен був повернутися до внесення поправок до законопроєкту, включивши в нього реальні положення про безпеку кордонів”.

Читайте також: Кірбі відреагував на погрози Трампа союзникам по НАТО. Розповів, що має говорити американський президент

Схвалення допомоги Україні в Конгресі наразі надзвичайно важливе на тлі продовження війни. Українські офіційні особи, Білий дім, республіканські та демократичні законодавці США, а також західні союзники Києва б'ють на сполох через те, що Україна потребує більшої підтримки.