UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розвідка США ділитиметься з приватним сектором і міжнародними партнерами даними про загрози з боку Китаю та РФ 

Директива Білого дому є частиною Меморандуму нацбезпеки про стійкість та захист критичної інфраструктури.

Американський президент Джо Байден зобов’язав “шпигунські служби” США ділитися  з приватним сектором розвідданими про потенційні загрози з боку Китаю та РФ. Зокрема, доступ до інформації матимуть компанії, які обслуговують критично важливу інфраструктуру Штатів, повідомляє “Голос Америки”.

Читайте також: Російські хакери викрали електронне листування відомств США з Microsoft

Нова директива Білого дому стала частиною Меморандуму нацбезпеки про стійкість та захист критичної інфраструктури, оприлюдненої 30 квітня.

Мета Меморандуму — захист від ризиків з боку іноземних супротивників. У директиві вказується необхідність обміну розвідданими на “найнижчому можливому рівні класифікації” з приватним сектором та міжнародними партнерами.

У Білому домі зазначають, що така політика зараз особливо актуальна, на тлі кібератак, зокрема, на критичну інфраструктуру.

Під час розробки Меморандуму враховувався, серед іншого, й досвід попередження від американської розвідки щодо повномасштабної війни РФ проти України.

За словами директора Агентства з кібербезпеки та захисту інфраструктури США Джен Істерлі, відомство розсекретило дані про потенційні атаки з боку уряду РФ для попередження операторів критичної інфраструктури. На її думку, зараз це стає ще актуальнішим через серйозні загрози з боку Китаю.

Читайте також: Тайвань очікує військових навчань Китаю після інавгурації нового президента острова 

Повідомлялося, що з початку повномасштабної війни РФ проти України, Китай і Росія розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. 

Як пише Foreign Affairs, розвиток відносин Москви та Пекіна матиме дедалі більший вплив на світ і кидатиме виклик Заходу. Якщо тандем Китай-Росія збережеться, західним лідерам доведеться розробити довгострокову стратегію, яка допоможе зберегти мир та врахувати всі наслідки одночасного суперництва з Пекіном і Москвою.