UA / RU
Підтримати ZN.ua

Республіканці закликають проголосувати за допомогу Україні

Відкрите звернення опублікував Майк Помпео.

Колишній державний секретар президента США Дональда Трампа Майк Помпео в понеділок долучив свій голос до закликів відомих республіканців ухвалити  допомогу для України, після того як деякі члени партії звинуватили противників цього рішення в тому, що вони піддалися російській пропаганді, повідомляє Reuters.

Запит президента Джо Байдена на виділення 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю та інших союзників пройшов через Сенат США з підтримкою 70%, але вже тривалий час пробуксовує в Палаті представників, оскільки її спікер  — республіканець Майк Джонсон — відмовляється ставити проєкт на голосування.
У понеділок, коли законодавці повернулися до Вашингтона після двотижневих канікул, Джонсон не повідомив про жодні плани щодо голосування за додатковий запит Байдена.

Помпео, колишній член Палати представників, опублікував у понеділок публічного листа, в якому закликав Джонсона винести законопроект на розгляд Палати.

«Ми закликаємо вас діяти впевнено і винести пакет допомоги на голосування», — йдеться в листі, написаному Помпео разом з Джоном Волтером, президентом Інституту Гудзона, де Помпео є науковим співробітником.

Офіс Джонсона не прокоментував цей лист так само, як і нещодавні заяви республіканських голів двох комітетів Палати представників з питань національної безпеки про те, що на членів партії впливає російська пропаганда.

Представник Майкл МакКолл, який очолює Комітет у закордонних справах Палати представників, заявив минулого тижня в інтерв'ю Puck News:

«Російська пропаганда, на жаль, проникла в Сполучені Штати, і вона інфікувала значну частину бази моєї партії».

А в неділю представник Майк Тернер, який очолює Комітет з питань розвідки Палати представників, заявив в програмі CNN «Про становище в країні», що твердження Маккоула є «абсолютно правдивим».

Читайте також: Для спікера Джонсона настає момент істини щодо допомоги Україні – The HILL

«Ми бачимо, що з Росії безпосередньо надходять спроби замаскувати антиукраїнські та проросійські повідомлення, деякі з яких ми навіть чуємо, як вони виголошуються в залі засідань Палати представників», — сказав він.

Прикладом цього, за словами Тернера, є те, що деякі члени Конгресу помилково вважають, що конфлікт між Росією і Україною відбувається через НАТО.

«Наскільки ця пропаганда вкорінюється, настільки нам складніше сприймати це як битву між авторитарним режимом і демократією», — сказав Тернер.