Напередодні Різдва тисячі людей приєдналися до величезного каравану мігрантів у Мексиці та організовано йдуть до кордону зі США, звертаючи увагу на проблеми з міграційною політикої, заручником якої стала військова допомога Штатів Україні.
«За оцінками, до каравану мігрантів приєдналося близько 7000 осіб, переважно з Південної та Центральної Америки, в тому числі тисячі дітей. Вони вирушили за кілька днів до того, як держсекретар США Ентоні Блінкен має обговорити з мексиканським президентом шляхи стримування масової міграції», – повідомляє BBC.
Місцеві ЗМІ повідомили, що більшість мігрантів у каравані – з Куби, Гаїті та Гондурасу, але деякі прибули з таких далеких країн, як Бангладеш та Індія. Багато з них сказали, що вирішили приєднатися до каравану після того, як місяцями чекали дозволу на транзит.
Через наплив мігрантів нещодавно були закриті кілька прикордонних переходів, а речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що президент США Джо Байден і його мексиканський колега Андрес Мануель Лопес Обрадор поділяють стурбованість «драматичним» збільшенням кількості мігрантів, які перетинають їхній спільний кордон.
Кількість людей, затриманих на південному кордоні США, перевищила два мільйони як у 2022, так і в 2023 роках. Тільки у вересні 2023 року прикордонний патруль США затримав понад 200 тисяч мігрантів, які незаконно перетнули американо-мексиканський кордон, згідно з даними Міністерства внутрішньої безпеки США.
22 грудня президент Мексики Обрадор заявив, що готовий знову працювати зі США над вирішенням проблем міграції. 27 грудня мексиканський лідер має зустрітися з держсекретарем США Блінкеним.
Нагадаємо, нещодавно адміністрація Байдена заявила, що досягла «певного прогресу» в ході переговорів з членами Конгресу щодо міграційної політики на Кордоні з Мексикою, «заручником» яких республіканці зробили військову підтримку України.
Президент України Володимир Зеленський минулого тижня висловив впевненість, що США «нас не зрадять», але зауважив – затримки з боку партнера впливають на лінію фронту. Посол України в США Оксана Маркарова напередодні Різдва запропонувала: «давайте всі молитися і сподіватися, що це [ухвалення допомоги] буде вже на початку січня».