UA / RU
Підтримати ZN.ua

Половина американців схвалює постачання зброї Україні — опитування

Переважна більшість як демократів, так і республіканців вважають, що напад РФ на Україну невиправданий.

Підтримка допомоги Вашингтона Україні з боку населення США дещо зменшилася, але залишається широкою. Про це свідчить опитування, проведене Школою державної політики Гарріса Чиказького університету та NORC, повідомляє AP.

Половина американців підтримують надання Пентагоном зброї Україні для захисту від російських військ — цей показник не змінився з початку року, тоді як близько чверті опитаних виступають проти продовження військової підтримки Києва.

Згідно з опитуванням, проведеним минулого місяця, переважна більшість як демократів, так і республіканців вважають, що напад Росії на Україну невиправданий.

Читайте також: NYT: Бюрократія Пентагону відкидає стартапи з "оборонки", які могли б допомогти Україні у війні

Приблизно троє з чотирьох американців підтримують те, що Сполучені Штати відіграють певну роль у конфлікті.

«Я відчуваю, що підтримка все ще сильна», - сказала посол України в США Оксана Маркарова, попри те, що напруженість у відносинах Вашингтона з Китаєм та внутрішня політика часто витісняють висвітлення війни в американських новинах.

«Паралельно відбуваються й інші події. Але я відчуваю дуже сильну двопартійну підтримку», - додала вона.

Що стосується конкретних видів допомоги Україні з боку США, то підтримка населенням Штатів санкцій проти Росії зазнала найбільш значного падіння: з 71% рік тому до 58% цієї весни, хоча це все ще більшість.

Зниження підтримки санкцій може відображати стурбованість людей тим, що зусилля з економічної ізоляції Росії сприяли зростанню інфляції, вважають аналітики.

Загалом, однак, результати опитування показують, що кілька попередніх застережень американських політиків щодо значної матеріальної допомоги Україні не виправдалися. Зокрема, політики США побоювалися, що громадська підтримка допомоги Україні впаде, якщо війна затягнеться, і це стане питанням, яке розділить демократів і республіканців.

Читайте також: Байден оголосив про новий пакет військової допомоги Україні

За словами політолога RAND Семюеля Чарапа наразі не спостерігається втоми американців від України, але це завжди викликало побоювання.

Переважна більшість дорослого населення США вважає, що Росія скоїла воєнні злочини під час вторгнення, в тому числі 54% опитаних висловили думку, що Росія є єдиною стороною, яка це зробила.

Люди старшого віку більш схильні розглядати російське вторгнення як невиправдану спробу повалення українського уряду - 79% серед людей 45 років і старше, порівняно з 59% серед тих, кому 44 роки і менше.

Загалом 62% опитаних вважають Росію ворогом або головним ворогом Сполучених Штатів. А 48% дуже стурбовані впливом Росії в усьому світі. У той же час, 50% респондентів кажуть, що вони позитивно ставляться до російського народу, порівняно з 17%, які висловили протилежну думку.

Лише 8% американців позитивно ставляться до глави Кремля Владіміра Путіна.

Погляд американців на Росію та її лідера вже був гарячою точкою в американській політиці. Наприклад, навесні цього року губернатора Флориди республіканця Рона ДеСантіса розкритикували за те, що він назвав боротьбу України з російськими військами територіальною суперечкою. Ця заява була пов'язана з падінням підтримки ДеСантіса, який нещодавно оголосив, що балотується в президенти США.

Опитування 1 180 дорослих було проведене 13-17 квітня. Похибка вибірки для всіх респондентів становить плюс-мінус 3,9 відсоткових пункти.

Читайте також: Не тільки Трамп: хто ще у США хворий на путінізм

За даними FT, союзники України побоюються, що військова підтримка боротьби Києва з російською агресією наближається до піку, а європейські високопосадовці все більше занепокоєні надходженням допомоги наступного року, коли США вступають у президентські перегони.

Згідно з опитуваннями, президент США Джо Байден продовжує зберігати перевагу над потенційними суперниками-республіканцями Дональдом Трампом і Роном ДеСантісом з наближенням президентських виборів у Штатах у 2024 році. Але, як кажуть аналітики, на Байдена чекають виклики.