Палата представників США схвалила запропонований республіканцями законопроект щодо підвищення межі державного боргу на $1,5 трлн в обмін на значне зниження видатків, повідомляє Financial Times.
Так званий закон «Обмежуй, заощаджуй, розвивай» також містить перелік пріоритетів політики республіканців, зокрема і скасування низки ініціатив адміністрації Джо Байдена, таких як скасування боргів по студентській позиці.
За ухвалення законодавчої ініціативи проголосували 217 членів Палати представників проти 215, які не підтримали законопроект.
Республіканський законопроект майже напевно не буде схвалений у Сенаті, де зберігається демократична більшість.
Раніше президент США Джо Байден погрожував накласти вето на ініціативу республіканців, він виступає за підвищення ліміту держборгу без додаткових умов.
Наразі поріг держборгу США встановлено на рівні $31,4 трлн. Адміністрація Джо Байдена закликає Конгрес підвищити його, проте республіканці, які контролюють Палату представників, скептично ставляться до цієї пропозиції. Консерватори наполягають на скороченні витрат і більш відповідальній економічній політиці.
У Мінфіні США заявляли, що у разі досягнення ліміту держборгу грошей вистачить приблизно до червня, що загрожує безпрецедентним дефолтом, який може завдати шкоди економіці США.
У рамках домовленості з опозицією всередині консервативної партії щодо підтримки під час обрання на посаду спікера під час 15-го голосування МакКарті погодився розглянути обмеження дискреційних витрат уряду на 2024 фінансовий рік на рівні 1,47 трильйона доларів — приблизно на 130 мільярдів доларів менше, ніж у 2023 році.