Палата представників Конгресу США пізно ввечері у четвер, 27 вересня, переважною більшістю голосів схвалила надання 300 мільйонів доларів допомоги Україні, яка раніше була виключена з проекту оборонного бюджету та винесена на окреме голосування. Про це повідомляє The Hill.
За надання допомоги Україні проголосували 311 законодавців, проти – 117.
Також оборонний законопроект на 826 мільярдів доларів був прийнятий майже одностайно 218-210 голосів. Усі демократи, окрім двох, виступили проти законопроекту через його деякі консервативні політичні положення, тоді як усі республіканці, окрім двох, підтримали його.
Цей захід є одним із чотирьох законопроектів про витрати, які республіканці мають намір ухвалити цього тижня. Але ситуація затьмарюється дедалі більшою ймовірністю призупинення роботи уряду США цими вихідними.
Голосування відбулося після того, як у середу лідери Республіканської партії в Палаті представників вилучили допомогу Україні із законопроекту про фінансування Пентагону. Усі голоси "проти" надання коштів Україні належали республіканцям.
Попри широку підтримку, допомога Україні була джерелом суперечок протягом останнього тижня.
Спочатку 300 мільйонів доларів були включені в законопроект про фінансування Міністерства оборони США на 2024 фінансовий рік, що викликало опозицію з боку жорстко налаштованих республіканців.
Минулого тижня спікер Палати представників республіканець Кевін Маккарті заявив журналістам, що вилучить 300 мільйонів доларів з оборонного законопроекту і проведе окреме голосування щодо фінансування. Але через день Маккарті оголосив, що не буде відокремлювати допомогу Україні від оборонного законопроекту після того, як зрозумів, що заходи з фінансування Державного департаменту також включають допомогу Києву. Він сказав, що вилучити допомогу Україні із законопроекту про Державний департамент буде "надто складно", і, зрештою, вирішив залишити обидва законопроекти без змін.
Однак республіканці в Палаті представників вирішили вилучити 300 мільйонів доларів допомоги Україні із законопроекту про витрати на оборону та винести її на окреме голосування.
Підтримка України в її боротьбі з вторгненням РФ стала гарячою темою серед республіканців у Палаті представників: деякі законодавці наполягають на скороченні допомоги Києву, а інші кажуть, що США повинні підтримати свого союзника, який перебуває у скрутному становищі.
Візит Володимира Зеленського до Вашингтону показав, що на капітолійських пагорбах віють політичні вітри, які невпинно погіршують ситуацію для України. Чому так трапилося? Що треба робити Україні, щоб втримати підтримку Сполучених Штатів? Про це — в статті Олександра Хари «Зеленський у Вашингтоні. Штормове попередження».