UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пакет допомоги Україні треба виділити до кінця року, інакше далі буде важко – Кірбі

Виділення допомоги затягується через розбіжності республіканців та демократів у забезпеченні безпеки кордону США з Мексикою.

Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі вкотре закликав Конгрес ухвалити рішення про виділення коштів, необхідних для продовження допомоги Україні. Він зазначив, це необхідно зробити до кінця цього року, оскільки «пізніше надати той рівень допомоги, якого потребують українці, буде надзвичайно складно».

Кірбі додав, що через зволікання Білий дім вже змушений зменшити розмір пакетів зброї, які надсилаються в Україну, пише Wiadomosci.

Читайте також: Допомога Україні зупинилася «на кордоні» з Мексикою: за що сперечаються в Конгресі США

Водночас спікер відкинув слова президента Володимира Зеленського, який заявив, що недостатня підтримка стала причиною провалу українського наступу восени. Кірбі сказав, що «Україна отримала те, що їй було потрібно, і що кожен пакет озброєнь був сформований в координації з представниками Києва». Однак він визнав, що важко звинувачувати Зеленського в бажанні отримати більше зброї, щоб зупинити російську агресію.

Раніше глава Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США Майк Тернер заявив, що нову американську допомогу Україні та Ізраїлю буде важко ухвалити до кінця року. Причиною гальмування питання є розходження в думках республіканців та демократів щодо запропонованих змін у забезпеченні безпеки південного кордону США.

Читайте також: Очільник Комітету розвідки Конгресу назвав "камінь спотикання" в питанні допомоги Україні: "Адміністрація спершу повинна тричі сказати "ні"

А конгресмен-республіканець Дон Бейкон зазначив, що Конгрес вже у грудні має проголосувати за надання допомоги Україні, але затвердять її не раніше січня. Глава республіканської меншості у Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл припустив, що 40-й президент Рональд Рейган перевернувся б у могилі, якби дізнався, що республіканці у Конгресі блокують надання Україні допомоги у війні з Росією.

Також лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер планує провести голосування щодо запиту президента Джо Байдена про надання мільярдної допомоги Україні та Ізраїлю вже 4 грудня. Республіканці в Сенаті прагнуть внести зміни в політику безпеки кордонів як частину будь-якого додаткового законопроекту про витрати. Шумер назвав цю вимогу «найбільшою перешкодою» у виділенні нових коштів на оборону України від Росії та війну Ізраїлю з ХАМАСом.

Читайте також: WP: Найбільший секрет американської допомоги Україні в тому, що гроші залишаються в США

Історично в бюджетних голосуваннях у США стаття іноземної допомоги була серед тих, яку в разі чого обрізали. Обрізали, аби не зачіпати зайвий раз безпосередніх інтересів американських платників податків. Але на Капітолійському пагорбі мають зрозуміти: що швидше буде надано американську військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде й то менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то набагато менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках. Як працюють «американські інвестиції» пояснює Іван Верстюк у статті на ZN.UA «Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше».