UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пакет допомоги Україні та Ізраїлю від США близький до краху − The Washington Post

Досягнення консенсусу поки малоймовірне.

Двопартійний пакет прикордонних реформ і фінансування для України та Ізраїлю опинився на межі зриву після того, як спікер Палати представників Майк Джонсон назвав його «мертвим», колишній президент Дональд Трамп жорстко розкритикував нові положення, а керівництво Сенату заявило, що, найімовірніше, голосуватиме проти ухвалення законопроєкту цього тижня.

Після закритої наради сенаторів-республіканців у понеділок увечері головний парламентар Джеймс Ленкфорд заявив, що республіканці, найімовірніше, об'єднаються, аби заблокувати законопроєкт у середу, пише The Washington Post.

Читайте також: Джонсон заявив, що угода про кордон та допомогу Україні є «мертвою по прибуттю» – CNN

Сенатор Джон Тун сказав заявив про згоду багатьох усі із тим, що очікуване в середу процедурне голосування «надто раннє». Видання зазначає, що міграційна реформа виявилася настільки токсичною для республіканських законодавців, що досягнення консенсусу щодо зміни законопроєкту в найближчому майбутньому видається малоймовірним.

Нагадаємо, Трамп почав активно втручатися у переговори між республіканцями та демократами у Сенаті щодо двопартійної угоди коли стало зрозуміло, що її можливо досягнути. Колишній президент тиснув на однопартійців, щоб вони вимагали все більш радикальних заходів щодо імміграції. Коли текст законопроєкту оприлюднили він почав вимагати від однопартійців не голосувати за нього.

Читайте також: Буданов не хвилюється, що Трамп може припинити підтримку України: «Він не прихильник Росії»

Нещодавно сенатор-республіканець Ліндсі Грем висловив сумнів, що Сенат проголосує за угоду до того, як піде на двотижневі канікули (із 12 по 23 лютого). Про те, що законопроєкт буде винесено на голосування не пізніше 7 лютого раніше заявляв лідер сенатської більшості Чак Шумер.

Також спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон сказав, що цього тижня конгресмени голосуватимуть за виділення допомоги Ізраїлю у розмірі 17,6 мільярдів доларів – це окремий пакет, який не передбачає коштів для України. У Білому домі виступили проти цього законопроєкту та назвали його «цинічним політичним маневром».

А пізніше в Білому домі заявили, що президент Джо Байден накладе вето на окремий законопроєкт з допомогою Ізраїлю без фінансування підтримки України у разі його схвалення в Конгресі.