Обвинувачений у підготовці терактів 11 вересня у США Халід Шейх Мохаммед і двоє його спільників, які утримуються у в'язниці Гуантанамо, погодилися визнати себе винними у змові в обмін на довічне ув'язнення, повідомляє The New York Times із посиланням на неназваних чиновників Пентагону.
Угода про визнання вини Мохаммедом, Валідом бін Атташем і Мустафою аль-Хавасаві замість смертної кари була схвалена високопоставленим чиновником Пентагону, повідомляє видання.
Всі троє перебувають під вартою з 2003 року. Мохаммед - бойовик «Аль-Каїди», якого США звинувачують в тому, що він був головним організатором атак 11 вересня на Всесвітній торговий центр у Нью-Йорку і Пентагон.
«В обмін на скасування смертної кари як можливого покарання, троє обвинувачених погодилися визнати себе винними в усіх інкримінованих їм злочинах, включаючи вбивство 2 976 осіб, перелічених в обвинувальному висновку», – заявив головний обвинувач, контр-адмірал Аарон Руг, у листі до членів сімей жертв терактів 11 вересня.
У листі йдеться, що чоловіки можуть подати свої клопотання у відкритому суді вже наступного тижня.
Міністерство оборони оприлюднило заяву, в якій йдеться, що прокурори уклали угоди про визнання вини з Мохаммедом, бін Атташем і аль-Хавасаві, не розголошуючи умов цих угод.
Мохаммеда, інженера, який отримав освіту в США та переконаного джихадиста, звинуватили у тому, що він ста автором ідеї викрадення літаків і націлювання їх на будівлі. Прокурори з’ясували, що він представив Усамі бен Ладену ідею в 1996 році, а потім допомагав у навчанні виконавців та керував деякими з них.
Його та Хавсаві затримали у Пакистані в березні 2003 року та до переведення на військово-морську базу США в Гуантанамо у вересні 2006 утримували в таємних в'язницях ЦРУ. До того часу слідчі агентства роками тримали їх без зв’язку з зовнішнім світом і катували, зокрема 183 рази піддавши Мохаммеда так званій “водяній дошці” – катуванню, під час якого воду ллють на тканину, що закриває обличчя та дихальні шляхи знерухомленого полоненого, що викликає у людини відчуття, що він тоне.
Через факти тортур справа застрягла у більш ніж десятирічному досудовому провадженні, яке зосереджувалося на питанні про те, чи тортури, яким вони піддавалися у секретних в'язницях ЦРУ, “забруднили” докази проти них.