UA / RU
Підтримати ZN.ua

NYT дізналася позиції Камали Гарріс та Дональда Трампа щодо України та інших важливих питань

Їхні погляди суттєво відрізняються.

Віцепрезидентка Камала Гарріс і колишній президент Дональд Трамп мають різні плани щодо широкого спектру питань, які впливають на повсякденне життя американців і форму політичної системи країни. Газета The New York Times дізналася, що вони зробили й хочуть зробити з деяких найбільш актуальних питань, починаючи з абортів, клімату, злочинності, демократії, економіки, освіти, зовнішньої політики (зокрема України), охорони здоров'я, імміграції, Ізраїлю та Гази, а також прав ЛГБТ-спільноти.

Позиції Гарріс та Трампа щодо України

Гарріс підтримує продовження американської допомоги Україні, стверджуючи, що передача української території Росії дестабілізує регіон і заохотить президента Росії Владіміра Путіна до вторгнення в інші країни, такі як Польща.

"У стратегічних інтересах Сполучених Штатів продовжувати нашу підтримку", — сказала вона на конференції з питань безпеки в Німеччині цього року.

У вересні вона заявила, що заклики до України відмовитися від території або погодитися не вступати у військові альянси є пропозиціями не миру, а "капітуляції, що є небезпечним і неприйнятним".

Читайте також: Останні опитування перед виборами в США: Гарріс випереджає Трампа на 4%

Вона підкреслила, в тому числі під час дебатів і на Національному з'їзді Демократичної партії, що зустрічалася з президентом України Володимиром Зеленським за кілька днів до вторгнення Росії у 2022 році, щоб поділитися розвідданими США про майбутнє вторгнення, і що вона допомогла мобілізувати коаліцію країн на підтримку України.

Натомість Трамп наполягає на тому, що він може закінчити війну в Україні ще до своєї інавгурації, заявляючи, що поговорить з президентом України Володимиром Зеленським і президентом Росії Владіміром Путіним і змусить їх домовитися про укладення угоди.

Він відмовився описати угоду, яку він собі уявляє, але вона майже напевно передбачатиме відмову України від територій на користь Росії, чого Зеленський чітко дав зрозуміти, що не має наміру робити.

Росія розпочала війну, вторгнувшись в Україну, але Трамп представив її як суперечку між двома сторонами, які прагнуть "справедливої угоди".
Під час дебатів у вересні він відмовився сказати, що хоче перемоги України, припустивши, що швидке завершення війни важливіше, ніж те, хто переможе.

Читайте також: Гарріс має перевагу серед виборців, які проголосували достроково — опитування

Крім того, Трамп не дав остаточної відповіді на питання, чи підпише він додаткову військову допомогу Україні, якщо Конгрес схвалить її. Однак він поставив під сумнів необхідність подальшої допомоги, запропонував структурувати її як кредит і розкритикував вже надану суму.

Аборти

Гарріс підтримує загальнонаціональне право на аборт і прагне не допустити, щоб окремі штати забороняли процедуру до моменту життєздатності плоду.  Вона навіть здійснила перший офіційний візит до клініки для абортів серед президентів та віцепрезидентів США.

Натомість Трамп заявив, що не підпише загальнонаціональну заборону на аборти, але він вважає, що кожен штат має мати право встановлювати будь-які обмеження на цю процедуру.

Клімат

Гарріс підтримує загальний підхід адміністрації Байдена до кліматичної політики, включно з фінансовою підтримкою відновлюваних джерел енергії. Вона також просуває програми екологічної справедливості, які спрямовані на захист вразливих спільнот від негативних наслідків зміни клімату.

Читайте також: Путін навряд чи сяде за стіл переговорів, незалежно від того, хто переможе на виборах у США — CNN

Трамп заперечує визнану кліматичну науку, зневажає відновлювані джерела енергії та виступає за необмежений видобуток викопного палива. Його адміністрація скасувала понад 100 природоохоронних норм, і він планує подібний порядок денний у разі повторного обрання.

Злочинність

Камала Гарріс зараз підтримує збільшення фінансування поліції, хоча під час своєї першої президентської кампанії заявляла, що збільшення кількості офіцерів не забезпечить безпеку громад. У 2019 році вона підтримувала значні реформи кримінального правосуддя, проте наразі не підтвердила, чи підтримує їх далі; обмеження на володіння зброєю є важливою частиною її планів зі зниження рівня злочинності.

Трамп хоче розмістити військових у містах, якими керують демократами, можливо, через застосування Закону про повстання, щоб боротися з, на його думку, високим рівнем злочинності, хоча статистика ФБР показує, що рівень злочинності знизився.

Хоча як президент він підписав закон про реформу кримінального правосуддя, з того часу він виступає за суворіші покарання та обмеження процедурних прав, і він проти обмежень на володіння зброєю.

Читайте також: Редакція New York Times закликала читачів обрати Гарріс

Демократія

Кампанія Гарріс частково представляє вибори як боротьбу за збереження американської демократії. Вона засудила спроби Трампа скасувати вибори 2020 року і підтримує законодавство щодо розширення доступу до голосування та протидії обмеженням у штатах, які очолюють республіканці.

Дональд Трамп — єдиний президент США, який відмовився визнати свою поразку на виборах. Він намагався скасувати результати виборів 2020 року і прагнув підривати довіру до виборчої системи, використовуючи при цьому принизливі вирази на зразок "паразити" для опису своїх політичних опонентів.

Економіка

Гарріс підтримує витрати адміністрації Байдена на інфраструктуру та відновлювану енергетику. Вона хоче заборонити підвищення цін, створити стимули для будівництва житла, розширити податкові пільги для домогосподарств із середнім та низьким рівнем доходу, а також компенсувати витрати за рахунок збільшення податків на корпорації та заможних американців.

Трамп, будучи президентом, провів значні податкові скорочення та впровадив протекціоністські торгові заходи, включаючи торговельну війну з Китаєм. Він планує подальше зниження податків і введення масштабніших тарифів, заявляючи, що не скорочуватиме виплати за програмами Social Security і Medicare.

Читайте також: Мін’юст США спостерігатиме за виборами у 86 округах. Це найбільше за останні 20 років

Освіта

Камала Гарріс прагне збільшити фінансування державних шкіл, зокрема підтримуючи програми для учнів із малозабезпечених сімей, а також виступає за списання студентських боргів та проти обмежень на навчання тем, пов'язаних з расою, гендером та історією США.

Трамп, навпаки, хоче ліквідувати Міністерство освіти, виділяти батькам федеральні кошти для приватного чи домашнього навчання, обмежити навчальні програми з цих тем, і він проти списання студентських боргів.

Зовнішня політика

Гарріс підтримує активну глобальну роль США, в тому числі в НАТО та інших військових альянсах, і хоче продовжувати надавати військову допомогу Україні. Вона не надала багато деталей про свою політику щодо Китаю, але сказала, що хоче захистити Сполучені Штати від економічних методів Китаю без повного розриву зв'язків.

Трамп критикував такі альянси, як НАТО, і припустив, що заохочував би Росію до вторгнення в країну-члена, якби вважав, що ця країна недостатньо платить за свою оборону. Він вказав, що не бажає надавати подальшу військову допомогу Україні, і заявив, що хоче "усунути" економічну залежність США від Китаю.

Читайте також: Трамп вважає непередбачуваність своєю головною зброєю — NYT

Охорона здоров'я

Камала Гарріс має намір закріпити на постійній основі розширені субсидії на страхування, які були впроваджені адміністрацією Байдена в рамках Закону про доступну медичну допомогу. 

Трамп намагався скасувати Закон про доступне медичне обслуговування, а потім зробив низку кроків, які послабили його. Він закрив федеральний офіс з питань готовності до пандемії та проігнорував наукові рекомендації щодо реагування на пандемію Covid-19.

Імміграція

Камала Гарріс засудила багато імміграційних політик адміністрації Трампа, але підтримала рішення президента Байдена відновити деякі з них, зокрема обмеження для тих, хто звертається за притулком, у зв'язку з рекордним зростанням незаконних перетинів кордону. Вона також намагалася вирішити основні причини міграції, залучаючи приватне фінансування для проєктів розвитку в Латинській Америці.

Трамп запровадив масштабну антиімміграційну політику, коли був президентом, в тому числі розлучив дітей мігрантів з їхніми батьками. Якщо його знову оберуть, він хоче зібрати мільйони нелегальних іммігрантів і утримувати їх у таборах, а потім масово депортувати.

Читайте також: “Тримаю кулаки!” – Орбан підбадьорив Трампа напередодні виборів

Ізраїль та Газа

Гарріс заявила, що Ізраїль має право захищатися від ХАМАСу і що Сполучені Штати повинні продовжувати надсилати йому зброю, закликаючи до припинення вогню і роблячи дещо більший акцент, ніж президент Байден, на гуманітарній кризі, яку спричинили ізраїльські бомбардування і вторгнення в Газу. Вона підтримує рішення про дві держави.

Трамп намагався позиціонувати себе як захисника Ізраїлю, і на посаді президента він вживав заходів на користь цієї країни. Він підтримує Ізраїль у його війні в Газі й засуджує пропалестинських демонстрантів у Сполучених Штатах, але він також закликав Ізраїль "закінчити" війну, оскільки він втрачає підтримку. Нещодавно він заявив, що сумнівається у можливості вирішення проблеми за принципом двох держав.

Права ЛГБТ-спільноти 

Гарріс підтримує законодавство про заборону дискримінації ЛГБТ-людей в освіті, охороні здоров'я, житлі та інших сферах, а також засуджує закони штатів, що обмежують догляд за трансгендерними особами, участь у спортивних змаганнях та користування громадськими туалетами для трансгендерів. Вона підтримує права ЛГБТ-спільноти вже понад два десятиліття.

Читайте також: Демократи вже почали шукати винних у разі можливої поразки Гарріс на виборах — The Hill

Трамп прагне заборонити медичну допомогу для трансгендерної молоді, ініціювати розслідування лікарень і фармацевтичних компаній, які надають таку допомогу, заборонити трансгендерним дівчатам і жінкам брати участь у спортивних змаганнях для дівчат і жінок, а також скоротити фінансування для шкіл, які, на його думку, пропагують "радикальну гендерну ідеологію."

Про передвиборчі американські розклади та можливі дії кандидатів у президенти США щодо України в разі перемоги на виборах в статті "Останній дюйм. Все, що нам треба знати про вибори в США, шанси Трампа і Гарріс" розповідав експосол України в США Олег Шамшур.