UA / RU
Підтримати ZN.ua

Немає доказів того, що Китай може виробляти передові мікросхеми "у великих масштабах" —  міністр торгівлі США

Штати обмежують можливості Китаю імпортувати ключові технології, особливо передові напівпровідники та обладнання для їх виробництва. 

Міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що була "засмучена", коли китайська компанія Huawei Technologies Co. випустила нову модель смартфона з передовим чіпом під час її візиту до Китаю минулого місяця, але зазначила, що США не мають доказів того, що Китай може виробляти ці компоненти "у великих масштабах". Про це повідомляє Bloomberg.

"Ми намагаємося використовувати всі наявні в нашому розпорядженні інструменти, щоб позбавити Китай можливості розвивати свої технології так, щоб це могло завдати нам шкоди", - заявила Раймондо на слуханнях у Конгресі.

Читайте також: США розглядають нові можливості для уповільнення потоку чіпів до Китаю — Reuters 

Цього місяця Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США розпочало розслідування щодо смартфона Huawei і "ймовірного" 7-нанометрового чіпа, виготовленого китайською компанією Semiconductor Manufacturing International Corp., виявленого під час розбору телефону, який компанія TechInsights провела для Bloomberg News. Невідомо, чи має SMIC дозвіл від Міністерства торгівлі на постачання Huawei, яка потрапила до чорного списку США.

Раймондо сказала, що не коментуватиме жодних активних розслідувань, але Міністерство торгівлі буде проводити розслідування кожного разу, коли виявиться, що компанія могла порушити експортний контроль США.

Минулого тижня група законодавців-республіканців на чолі з Майклом Макколом вимагала від Міністерства торгівлі повністю відрізати Huawei і SMIC від їхніх американських постачальників. Вони заявили, що новий телефон Huawei доводить, що санкції США не є ефективними, і закликали до посилення обмежень.

Читайте також: Американська компанія заплатить $300 млн штрафу за поставку Huawei 7,4 млн жорстких дисків

Huawei випустила смартфон Mate 60 Pro з новим чіпом Kirin 9000s, який був виготовлений в Китаї компанією SMIC, згідно з інформацією Bloomberg. За даними дослідницької фірми, цей процесор є першим, що використовує найсучаснішу 7-нм технологію SMIC, і свідчить про те, що китайський уряд робить певні кроки у спробах побудувати власну “екосистему мікросхем”.

Новий телефон Huawei надійшов у продаж під час візиту Раймондо до Китаю для переговорів, спрямованих на послаблення напруженості.

Випуск Mate 60 ставить під сумнів ефективність очолюваної США глобальної кампанії, спрямованої на запобігання доступу Китаю до передових технологій через побоювання, що вони можуть бути використані для посилення військового потенціалу Пекіна.

За допомогою експортного контролю минулого року адміністрація Байдена намагалася запобігти доступу Китаю до передових чіпів. США також внесли до чорного списку і Huawei, і SMIC.

За останніми оцінками аналітиків Haitong International Securities Джеффа Пу та Ансона Тонга, Huawei планує створити 15 мільйонів смартфонів на власних чіпах Kirin у 2023 році, а у 2024 році ця цифра зросте до 70 мільйонів.

Цей обсяг все ще невеликий у порівнянні з більш ніж 200 мільйонами мікросхем для iPhone, які Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, провідний світовий виробник мікросхем, щорічно виготовляє для Apple Inc. Але Huawei, схоже, швидко нарощує свої виробничі потужності за допомогою SMIC.

Читайте також: У Японії почали діяти обмеження на експорт передового обладнання для виробництва чіпів до Китаю 

Раніше повідомлялося, що провідна американська асоціація виробників напівпровідників звинуватила китайську компанію Huawei у створенні низки секретних заводів із виробництва мікросхем у Китаї, щоб обійти санкції США.

Минулого року китайська технологічна компанія зайнялася виробництвом мікросхем та отримала від уряду державне фінансування на суму близько $30 млрд.