UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідер республіканців у Сенаті відповів демократам на звинувачення у гальмуванні виділення допомоги Україні

Макконнелл заявив, що «національна безпека починається вдома»

Лідер республіканців у Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл відповів лідеру демократів Чаку Шумеру, який назвав вимоги республіканців щодо зміни політики безпеки американських кордонів «найбільшою перешкодою» для ухвалення законопроекту про виділення допомоги Україні та Ізраїлю.

«Лідер демократів назвав заходи із безпеки кордону найбільшою затримкою для прийняття пакету додаткового фінансування національної безпеки. Що ж – він правий в одному. Одна найбільша перепона на шляху до виділення терміново необхідних ресурсів для допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню – відмова демократів мати справу з кризою на південному кордоні. Національна безпека починається вдома. І чим скоріше наші колеги це визнають, тим скоріше Сенат зможе просунутись вперед із терміновими завданнями, які стоять перед нами», – заявив МакКоннелл під час виступу 28 листопада, передає «Голос Америки».

Читайте також: Макконнелл наголосив, що допомога Україні не суперечить інтересам США: "Вороги чекатимуть, поки Америка похитнеться"

Нагадаємо, Шумер заявив, що планує провести голосування щодо запиту президента Джо Байдена про надання допомоги Україні та Ізраїлю вже 4 грудня. 27 листопада спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що він «впевнений і оптимістичний», що парламент зможе ухвалити надання додаткових коштів на допомогу Ізраїлю та Україні до різдвяних свят.

Раніше МакКоннелл заявляв, що 40-й президент Рональд Рейган перевернувся б у могилі, якби дізнався, що республіканці у Конгресі блокують надання Україні допомоги у війні з Росією. 

Читайте також: The Economist: Україна ризикує отримати нову допомогу від США аж після виборів у листопаді 2024 року

Як працюють «американські інвестиції» в Україну та чому, якщо більше буде вкладено в її обороноздатність зараз, то набагато менше треба буде інвестувати в наступних роках, пояснює Іван Верстюк у статті «Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше» на ZN.UA.