UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес вже кілька тижнів знає про російську протисупутникову програму — спікер Джонсон

Він висловив переконання, що адміністрація Байдена впорається із загрозою.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що Конгресу вже декілька тижнів відомо про загрозу розробки Росією протисупутникової зброї і що відповідь США має бути негайною. Коментарі Джонсона прозвучали після засекреченого брифінгу за участю радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, директорки Національної розвідки Авріл Хейнс і представника Пентагону, пише The Hill.

Джонсон розповів, що про розробку Росією протисупутникової зброї дізнався у січні. На загал цю інформацію виніс голова Комітету з питань розвідки Палати представників Майк Тернер учора вдень.

«Це питання, про яке ми знаємо вже кілька тижнів. Ми просили про зустріч з президентом. Я зробив це, ми зробили це в письмовій формі ще у січні», — сказав Джонсон журналістам.

Читайте також: Як путінська гонка ядерних озброєнь може перетворити космос на нове поле бою — The Times

Він висловив упевненість в тому, що адміністрація Байдена має план протистояння російській загрозі.

«Сполучені Штати не можуть покладатися на інші країни у вирішенні таких питань. Ми повинні зробити це самостійно, і ми це зробимо», — наголосив Джонсон.

Тернер, який описав загрозу як «російську протисупутникову зброю», додав, що підтримує реакцію адміністрації.

«У всіх нас склалося дуже сильне враження, що адміністрація ставиться до цього дуже серйозно і що у неї є план. Ми із нетерпінням чекаємо на підтримку в реалізації цього плану», — сказав він.

У середу Тернер виступив із загадковою заявою, в якій закликав Байдена розсекретити інформацію про «серйозну загрозу національній безпеці». Його розкритикували навіть однопартійці з Республіканської партії, які заявили, що дії Тернера були «безрозсудними».

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що адміністрація оцінює, чи не скомпрометувала заява Тернера джерела і методи розвідки, та чи не зашкодила вона здатності США контактувати з росіянами, щоб безпосередньо висловити занепокоєння щодо загрози.

Кірбі назвав розміщення Росією ядерної зброї у космосі в рамках протисупутникової програми «віддаленою загрозою».