UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кемерон закликав Конгрес США не робити «різдвяний подарунок» Путіну

Глава МЗС Британії заявив, що від підтримки Штатів залежить підтримка від інших країн

Глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон закликав Конгрес США схвалити виділення заблокованого через внутрішньополітичні суперечки пакету військової допомоги на підтримку України в її війні проти Росії. Він заявив, що відмова від допомоги ризикує заохотити російського президента Владіміра Путіна та зменшити підтримку з боку інших союзників України.

«Якщо ці гроші не надійдуть, лише дві людини будуть посміхатися: один з них – Владімір Путін в Росії, інший – Сі Цзіньпін в Пекіні. Не знаю, як ви, але я не хочу робити різдвяний подарунок жодному з них», – сказав Кемерон на Аспенському безпековому форумі 7 грудня, повідомляє Bloomberg. 

Читайте також: Кемерон: Велика Британія не зменшуватиме обсяги допомоги Україні у наступному році

Коментарі Кемерона відображають зростаюче занепокоєння у Британії та Європі в цілому щодо того, що інтерес США до фінансування військових зусиль в Україні зменшується. Він зазначив, що гроші, витрачені до цього часу, не були витрачені даремно, оскільки вони «знищили половину довоєнних активів Росії», і попередив, що якщо американський пакет допомоги не буде прийнятий Конгресом, це може вплинути на зобов'язання інших європейських країн.

«Якщо ви проголосуєте за цей пакет, як би ви це не робили і з чим би ви не пов'язували його в Конгресі, це дасть величезний поштовх цим європейським країнам. Вплив цього голосування в Конгресі буде величезним, тому що воно дозволить тим з нас, хто дійсно хоче підтримати Україну на наступний рік, звернутися до всіх інших європейських країн і сказати: «Так, ви бачили, що зробили США, тепер ми всі повинні приєднатися», – сказав Девід Кемерон.

«Європейська безпека – це також американська безпека, і ми повинні залишатися єдиними в цьому питанні, ми повинні передати ці гроші українцям, ми повинні підтримати їх і переконатися, що Путін програє», – закликав глава британського МЗС.

Читайте також: WSJ: У Байдена ще є можливість уникнути провалу в питанні допомоги Україні

Нагадаємо, законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурне голосування в Сенаті. Ініціатива передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 106 мільярдів доларів, зокрема 61 мільярд на допомогу Україні. Після цього президент США Джо Байден звинуватив республіканців у Конгресі в «політичному шантажі» й тому, що вони «граються з нашою національною безпекою». 

Україна стала чи не першою закордонною країною, яка на собі відчула наближення американських президентських виборів. Наша підтримка й допомога стали заручниками численних розбіжностей, підсвічених черговою виборчою кампанією – між республіканцями та адміністрацією президента Байдена, в межах самої Республіканської партії, яка зараз переживає особливо гостру кризу ідентичності. 

Реальні наміри американських політиків у контексті України пояснює Альона Гетманчук у статті «Чи вірять США в перемогу України і що планує Байден?» на ZN.UA.