UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якщо Путін вважає, що американська допомога Україні заблокована, на нього чекає шок – посол Волкер

«Військова допомога США Україні наближається», вважає Волкер 

Посол Курт Волкер впевнений, що військова допомога від США Україні, заблокована у Конгресі через суперечки щодо міграційного законодавства, «наближається» й «не потрібно боятися». Про це почесний науковий співробітник Центру аналізу європейської політики (CEPA) та провідний експерт з питань зовнішньої політики та національної безпеки США, який був спецпредставником США з питань переговорів щодо України у 2017-2019 роках, а також Послом США в НАТО у 2008-2009 роках, пише у своїй колонці на платформі CEPA. 

«Чому я можу бути таким впевненим? Тому що переважна більшість республіканців і демократів в обох палатах Конгресу підтримують її, і ніхто не хоче знову голосувати з цього питання в рік президентських виборів. Для всіх зацікавлених сторін це означає, що схвалити краще раніше, ніж пізніше», – пише Волкер. 

Читайте також: У Білому домі заявили, що ЗСУ під час російської атаки економили ракети для ППО

Він зазначає, що українці та інші європейці «небезпідставно занепокоєні», адже Конгрес все ще не проголосував за затвердження нового пакету підтримки на 61 млрд доларів. За словами Волкера це не пов’язано зі зменшенням підтримки України у США – він зазначає, що, хоч підтримка і знизилася за два роки, але «щонайменше 75% членів Конгресу підтримують пакет допомоги, як і переважна більшість громадськості» (59% американців підтримують продовження військової допомоги – стільки ж, скільки було в червні і в листопаді 2022 року). 

Волкер нагадує, що причиною затримки стали не розбіжності щодо України, а щодо того, як впоратися з хвилею нелегальної імміграції, що хлинула через південний кордон США.

Читайте також: Комітет Сенату США підтримав законопроєкт щодо конфіскації російських активів для допомоги Україні

«Митна та прикордонна служба США зафіксувала 2,5 мільйона контактів з нелегальними мігрантами, які перетинали мексиканський кордон у 2023 році, порівняно з 2,2 мільйонами у 2022 році. У грудні кордон перетинали в середньому понад 7 000 мігрантів на день, загалом 225 000, що є найвищим місячним показником за останні два десятиліття. І це лише ті, хто пройшов перевірку. Набагато більше ніколи не вловлюються і не відслідковуються. Це призвело до серйозних криз не тільки в прикордонних штатах США, таких як Техас і Арізона, а й у великих містах по всій країні», – пояснює експерт.

Республіканці в Конгресі наполягають на необхідності вжити термінових заходів, щоб зупинити цей потік. Вони стверджують, що політично нераціонально говорити своїм виборцям, що вони схвалили виділення ще 61 мільярда доларів на допомогу Україні у відновленні її кордонів, в той час як вони не зробили майже нічого для захисту кордонів США.

Читайте також: США сподіваються, що під час "Рамштайну" Україна отримає допомогу від інших партнерів — Сінгх

«Який стан справ зараз? Три сенатори США – республіканець, демократ і незалежний – ведуть переговори про компромісну угоду щодо видатків і політики на кордоні. Вони стверджують, що досягли значного прогресу, але деякі питання все ще залишаються. Вони мають бути вирішені протягом наступних тижня-двох (есе Волкера вийшло 16 січня), але це складна політична боротьба з високими ставками», – зазначив посол..

За його словами, будь-який компроміс за визначенням залишить глибоко незадоволеними як правий республіканський «Кокус свободи», так і прогресивних демократів. 

«Але більшість як республіканців, так і демократів підтримають дію, а не бездіяльність. Після того, як остаточна угода буде укладена в Сенаті, в Палаті представників все ще будуть торгуватися. Але, як уже згадувалося, цей пакет має бути винесений на голосування в обох палатах і отримати підтримку більшості, що розблокує допомогу Україні та Ізраїлю», – впевнений Волкер. 

Читайте також: Дуда: Лише США можуть допомогти уникнути спалаху великої війни у Європі, надаючи підтримку Україні

Посол звертає увагу на те, що адміністрація Байдена «насправді має інші засоби підтримки України», якщо угода не буде досягнута.

«Вона [адміністрація] може скористатися повноваженнями щодо надання Україні коштів на оборонні потреби в рамках вже ухваленого «Закону про ленд-ліз». Вона може оголосити більше обладнання «надлишковими оборонним обладнанням», а потім передати його, замість того, щоб використовувати повноваження на скорочення для покриття витрат на їх заміну. І вона може використовувати інші види надзвичайних повноважень щодо витрат на національну безпеку. Однак жоден з цих варіантів не є ідеальним, і Конгрес, і Білий дім вважають, що найкращим підходом є ухвалення нового законодавства про додаткові видатки. Якщо президент Путін вважає, що американська допомога Україні заблокована, на нього чекає шок», – резюмує Волкер.

Читайте також: Якщо Конгрес не схвалить продовження допомоги Україні, ЗСУ потрібно буде перейти в глуху оборону — військовий

Нагадаємо, лідер більшості в Сенаті Конгресу США Чак Шумер вважає, що учасники переговорів можуть досягти угоди щодо фінансування України та безпеки кордонів, навіть незважаючи на те, що «багато хто на крайніх правих позиціях» «бере приклад з Дональда Трампа» і намагається її зруйнувати. 21 січня сенатор Кріс Кунс заявив, що він оптимістично налаштований щодо укладення угоди «найближчими днями».