UA / RU
Підтримати ZN.ua

Група сенаторів США прибула до Китаю, сподівається зустрітися з Сі Цзіньпіном

Американські сенатори починають візит на тлі напруженості у відносинах Вашингтона та Пекіна.

Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер прибув до Китаю в суботу, 7 жовтня, на чолі двопартійної делегації Конгресу і розпочав серію зустрічей у другій за величиною економіці світу на тлі зростання напруженості між Вашингтоном і Пекіном. Про це повідомляє Reuters.

Метою поїздки до Азії, яка також включає зупинки у Південній Кореї та Японії, є просування економічних інтересів і національної безпеки США, а в Китаї група сенаторів сподівається зустрітися з лідером країни Сі Цзіньпіном, заявили американські офіційні особи.

Читайте також: Китай, ймовірно, розробляє аналог літака F-35

Після прийняття минулого року масштабного законопроекту, спрямованого на посилення конкуренції з Китаєм у сфері напівпровідників та інших технологій, Шумер і лідери демократичного комітету заявили про роботу над законодавством, яке обмежить потік технологій до Китаю, утримає його від ініціювання конфлікту з Тайванем і посилить правила, що перешкоджають надходженню американського капіталу в китайські компанії.

Зокрема, Шумер планує обговорити в Китаї ставлення до американського бізнесу, що вирівняє ігрове поле для американських працівників, також він зосередиться на збереженні лідерства США в галузі передових технологій для національної безпеки, йдеться в повідомленні його офісу. 

Ця поїздка відбувається після візитів до Пекіна низки високопоставлених чиновників адміністрації президента США Джо Байдена, в тому числі міністра торгівлі Джини Раймондо в серпні.

Читайте також: Агресія Китаю підштовхує інші країни до партнерства із США — заступниця глави Пентагону

Група з шести сенаторів, серед яких також республіканець Майк Крейпо, зустрінеться з лідерами уряду і бізнесу в трьох країнах, які вони відвідають, а також із представниками американських компаній, що працюють у регіоні. 

Серед інших сенаторів, які беруть участь у поїздці, - республіканці Білл Кессіді і Джон Кеннеді та демократи Меггі Хассан і Джон Оссофф. 

Китай вітає візит Шумера і сподівається, що він поглибить "об'єктивне" розуміння Сенатом США Пекіна, а також сприятиме діалогу між законодавчими органами двох країн, заявило цього тижня Міністерство закордонних справ Китаю.

Адміністрація Байдена запровадила обмеження на експорт мікросхем до Китаю, щоб позбавити його доступу до передових технологій, які можуть сприяти подальшому військовому прогресу або порушенню прав людини. Китай відповів звинуваченнями в економічному примусі. 

У серпні міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що американські компанії скаржилися їй на те, що умови для бізнесу в Китаї стали ризикованими, вказуючи на штрафи, рейди та інші дії влади Пекіна.

Читайте також: Зустріч із Сі Цзіньпіном у листопаді "можлива" — Байден

Раніше повідомлялося, що двоє високопоставлених дипломатів США та Китаю зустрілися у Вашингтоні і провели те, що американська сторона назвала "відвертими, поглибленими і конструктивними консультаціями" у серії нещодавніх переговорів, спрямованих на підтримку відкритих ліній зв'язку між двома найбільшими економіками світу. 

Переговори на високому рівні між двома сторонами можуть допомогти відкрити шлях до зустрічі президента США Джо Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіна пізніше цього року.