UA / RU
Підтримати ZN.ua

FT: Трамп хоче від союзників по НАТО збільшення витрат на оборону до 5% ВВП

Найближчі його помічники вказують на те, що республіканець продовжуватиме озброювати Україну, прагнучи до припинення війни.

Команда Дональда Трампа заявила європейським чиновникам, що новий президент США вимагатиме від країн-членів НАТО збільшити витрати на оборону до 5% ВВП, але планує продовжувати надавати військову допомогу Україні. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на свої джерела.

За словами людей, знайомих з переговорами, найближчі помічники новообраного президента США з питань зовнішньої політики поділилися своїми намірами в дискусіях з високопоставленими європейськими чиновниками цього місяця, оскільки Трамп зміцнює свою політику щодо Європи і російського вторгнення в Україну.

У виданні нагадали, що під час своєї передвиборчої кампанії в Білому домі Трамп пообіцяв припинити допомогу Україні, змусити Київ до негайних мирних переговорів і залишити союзників по НАТО беззахисними, якщо вони не зможуть витрачати достатньо коштів на оборону, чим налякав європейські столиці.

"Але, щоб підбадьорити союзників, які глибоко занепокоєні своєю здатністю підтримувати і захищати Україну без підтримки Вашингтона, Трамп має намір продовжити військові поставки США Києву після своєї інавгурації, за словами трьох інших осіб, поінформованих про переговори із західними чиновниками", – йдеться у матеріалі.

Один зі співрозмовників сказав, що вони розуміють, що Трамп погодиться на 3,5%, і що він планує чітко пов'язати збільшення витрат на оборону з пропозицією більш вигідних умов торгівлі зі США.

Читайте також: The Economist: Україна виграє економічну війну проти Росії

"Зрозуміло, що ми говоримо про 3 відсотки або більше для червневого саміту НАТО в Гаазі", – сказав інший європейський чиновник, який ознайомився з планами Трампа.

Союзники по НАТО вже вели дискусії про збільшення цільового показника до 3% на червневій зустрічі лідерів, але багато країн стурбовані складними фіскальними рішеннями, які для цього знадобляться.

Раніше президент Литовської Республіки Ґітанас Науседа під час пресконференції за підсумками зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте закликав партнерів по Альянсу виділяти 0,25 відсотка від ВВП для підтримки України. За його словами, важливо не дозволити Кремлю окреслити нові "червоні лінії".