UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держсекретар США погрожує Китаю санкціями за воєнну допомогу РФ

США обіцяють без вагань вводити санкції проти Китаю.

Надання Пекіном летальної допомоги Кремлю спричинить серйозні проблеми для Китаю в усьому світі, наголосив державний секретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту до Казахстану, повідомляє CNN.

«Китай не може діяти за принципом "і вашим і нашим", коли йдеться про російську агресію в Україні. Не можна, з одного боку, висувати мирні пропозиції, а з іншого — фактично підживлювати розпалений Росією вогонь», — сказав він.

Держсекретар чітко дав зрозуміти, як США відреагують, якщо Китай вирішить допомогти Росії зброєю. Зокрема, йдеться про санкції, які змусять Пекін заплатити економічну ціну. Блінкен висловив сподівання, що Китай серйозно сприйме попередження США і утримається від допомоги агресору.

«Ми дуже чітко попереджали Китай про наслідки надання такої підтримки. Ми без вагань будемо націлюватися на китайські компанії чи осіб, які порушують наші санкції, або іншим чином беруть участь у підтримці російських військових зусиль», — наголосив Блінкен.

Він нагадав, що порушував це питання під час зустрічі із китайським дипломатом Ван І в Мюнхені цього місяця.

Офіційні особи США упродовж останніх 10 днів попереджали про те, що у них є розвідувальні дані щодо потенційної надсилання з Китаю до Росії летальної допомоги. Це посилило й без того неабияку напругу між двома країнами.

Читайте також: У Сенаті Сполучених Штатів хочуть заборонити Tik-Tok по всій країні – Reuters

У понеділок увечері Білий дім дав федеральним агентствам 30-денний термін для видалення TikTok, який належить китайській компанії ByteDance, з федеральних пристроїв. А пізніше у вівторок новий спеціальний комітет Палати представників проведе свої перші слухання щодо суперництва між США та Китаєм.

Нагадаємо, наразі поставляти зброю Росії не в інтересах Китаю, проте, на думку колишнього міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, ситуація може змінитися в залежності від дій США щодо Тайваню. Більше про так званий "мирний план" Пекіна читайте у статті Павла Клімкіна «Китайський маджонг».